CutiePi – tablet z Raspberry Pi

Tablet ma w sobie mikrokomputer Raspberry Pi Compute Module 3+ Lite i działa na systemie operacyjnym Raspbian. To oparta na Debianie dystrybucja Linuxa, którą stworzono z myślą o platformie Raspberry Pi. Urządzenie waży zaledwie 350 gramów i ma wymiary 124 x 209 x 12 mm. Twórcy wyposażyli CutiePi w baterię litowo-jonową o pojemności 4800 mAh i 1 GB pamięci RAM, a także wejście USB-A, slot na kartę microSD i zestaw portów ogólnego przeznaczenia (GPIO). Tablet obsługuje też połączenia za pomocą sieci Wi-Fi oraz Bluetooth 4.0.
CutiePi
CutiePi

CutiePi oparto mikrokomputerze Raspberry Pi CM 3+ Lite (fot. CutiePi.io)

Nad CutiePi pracuje zespół inżynierów i pasjonatów platformy RaspberryPi z Tajwanu. Ostateczną cenę urządzenia poznamy bliżej końca roku. Jak zapewnia producent, nie powinna ona przekroczyć 250 dolarów (około 985 złotych). Poza ceną, użytkowników z pewnością ucieszy możliwość podłączenia monitora za pomocą kabla HDMI, a także klawiatury lub myszy do wspomnianego portu USB-A. Z kolei praktyczny uchwyt może służyć również jako podstawka podczas oglądania filmów i seriali.

Tablet ma wygodną podstawkę (fot. CutiePi.io)

Platforma Raspberry Pi została stworzona w 2012 roku w Wielkiej Brytanii przez osoby zrzeszone w Raspberry Pi Foundation. Mikrokomputery służą głównie w celach edukacyjnych, ale jak widać na tym przykładzie, mogą stać się pełnowartościowym sprzętem codziennego użytku w przystępnej cenie.  Warto przypomnieć, że podobny pomysł miała amerykańska firma Kano, która stworzyła 10-calowy tablet do samodzielnego składania. | CHIP

[offers keywords=”raspberry”]

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Arduino czy Raspberry Pi?

Więcej:raspberry pi