IBM pracuje nad przeglądarką wykorzystującą technologię blockchain

Według opisu, przeglądarka internetowa mogłaby służyć do przechowywania takich informacji jak ciasteczka, zakładki, dane lokalizacyjne, a także o zainstalowanych wtyczkach i łatkach bezpieczeństwa. Technologia blockchain, według IBM, zapewni większe bezpieczeństwo. Dane użytkowników znajdą się w rozproszonej strukturze danych, a nie na jednym, centralnym serwerze. Takie rozwiązanie pozwoli też korzystać z danych takich jak historia przeglądanych stron, czy zakładki na wielu urządzeniach, na których się zalogujemy. Niezależnie od tego, czy będzie to komputer, smartfon, czy auto podłączone do sieci.
ibm
ibm

Blockchain to rozproszona struktura danych, która działa jak publiczny rejestr, do którego dopisywane są kolejne rekordy. Kolejne transakcje są podpisywane cyfrowo, z wykorzystanie kryptografii klucza publicznego. Jednym z pierwszych zastosowań tej technologii były kryptowaluty, ale jak widać, ta struktura danych ma o wiele więcej zastosowań.

https://youtu.be/xZrFVw3OSps

IBM od pewnego czasu interesuje się technologią blockchain. Wykorzystuje ją już w takich projektach jak serwis we.trade uruchomiony we współpracy z 12 bankami. Dzięki niemu małe i średnie przedsiębiorstwa z różnych krajów mogą w łatwy sposób handlować ze sobą. Na podobnej zasadzie działa IBM Food Trust, który upraszcza proces transakcji łącząc rolników, przetwórców i dystrybutorów żywności. | CHIP