IBM pracuje nad przeglądarką wykorzystującą technologię blockchain

Według opisu, przeglądarka internetowa mogłaby służyć do przechowywania takich informacji jak ciasteczka, zakładki, dane lokalizacyjne, a także o zainstalowanych wtyczkach i łatkach bezpieczeństwa. Technologia blockchain, według IBM, zapewni większe bezpieczeństwo. Dane użytkowników znajdą się w rozproszonej strukturze danych, a nie na jednym, centralnym serwerze. Takie rozwiązanie pozwoli też korzystać z danych takich jak historia przeglądanych stron, czy zakładki na wielu urządzeniach, na których się zalogujemy. Niezależnie od tego, czy będzie to komputer, smartfon, czy auto podłączone do sieci.
ibm
ibm

[banner slot=”text”]

Blockchain to rozproszona struktura danych, która działa jak publiczny rejestr, do którego dopisywane są kolejne rekordy. Kolejne transakcje są podpisywane cyfrowo, z wykorzystanie kryptografii klucza publicznego. Jednym z pierwszych zastosowań tej technologii były kryptowaluty, ale jak widać, ta struktura danych ma o wiele więcej zastosowań.

IBM od pewnego czasu interesuje się technologią blockchain. Wykorzystuje ją już w takich projektach jak serwis we.trade uruchomiony we współpracy z 12 bankami. Dzięki niemu małe i średnie przedsiębiorstwa z różnych krajów mogą w łatwy sposób handlować ze sobą. Na podobnej zasadzie działa IBM Food Trust, który upraszcza proces transakcji łącząc rolników, przetwórców i dystrybutorów żywności. | CHIP