Motorola One Action – nagrasz panoramiczne filmy, trzymając smartfon pionowo

Na pewno nieraz widzieliście, jak ktoś nagrywa film smartfonem w pozycji pionowej. Choć w taki sposób najwygodniej trzyma się urządzenie, jest to równocześnie poważny błąd w rejestrowaniu wideo. Nasze oczy wolą oglądać poziome nagrania, bez pasów po bokach. Tak też ułożona jest matryca aparatu. Problem ma rozwiązać Motorola One Action za sprawą ultraszerokokątnego obiektywu. Pierwsza na rynku kamera z technologią Quad Pixel 2,0 μm pozwala nagrywać pod kątem 117° w pozycji pionowej, a następnie wyświetlać film poziomo.
motorola one action
motorola one action

Główny aparat ma 12 MP rozdzielczość i autofocus z detekcją fazy. Piksele o wielkości 1,25 µm plus przysłona f/1,8 powinny pozwolić na wykonanie zdjęć też przy gorszym świetle. Trzecim aparatem jest 5-megapikselowa jednostka do rejestracji głębi obrazu, która odpowiada za naturalne rozmycie tła. Motorola One Action ma również tryb sztucznej inteligencji dobierający do danej scenerii automatyczne ustawienia. Nagrane filmy użytkownik wyświetli na 6,3-calowym ekranie CinemaVision (21:9) w rozdzielczości Full HD+.

one action
W Polsce smartfon będzie sprzedawany w kolorach białym i granatowym (fot. Lenovo)

[banner slot=”text”]

Pozostałe podzespoły One Action także wyglądają ciekawie jak na tę półkę cenową. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami smartfon pracuje z 8-rdzeniowym procesorem Samsunga – Exynosem 9609. Do tego: 4 GB RAM-u, 128 GB pamięci wewnętrznej z opcją rozszerzenia do 512 GB i bateria o pojemności 3500 mAh. Z przodu urządzenia znajdziemy 12-megapikselowy aparat do selfie. Motorola One Action ma NFC, miejsce na drugą kartę SIM, czytnik linii papilarnych i złącze słuchawkowe. Działaniem telefonu steruje Android 9. Urządzenie jest na liście programu Android One, dzięki czemu użytkownik dostaje gwarancję regularnych aktualizacji przez 3 lata. | CHIP


-> Poprzedni model tej serii, Motorola One, zajmuje 3 miejsce w naszym rankingu ekonomicznych smartfonów.