Nim wyślesz wiadomość, Gmail powiadomi, że odbiorca jest na urlopie

Wystarczy tydzień urlopu, by służbową skrzynkę wypełniły setki wiadomości. A powrót do pracy i bez tego bywa bolesny. Zmaganie się z kolejnymi wiadomościami rzeczy nie ułatwia. Przed takim scenariuszem ma uchronić nowa funkcja płatnej wersji Gmaila: powiadomienie o nieobecności. Nadawca otrzyma je, zanim wyśle wiadomość. 
gmail
gmail

gmail
Komunikat wyświetli się na dole tworzonej wiadomości (fot. Techcrunch.com)

Użytkownicy G-Suite, czyli pakietu dla firm, w skład którego wchodzi też komunikator Hangouts otrzymali będą mieć więc łatwiejsze życie. Jedyne o czym użytkownicy pakietu muszą pamiętać, to wprowadzenie w Kalendarzu Google daty urlopu. Wówczas nadawca, który wpisze adres w Gmailu zobaczy powiadomienie o tym, że odbiorca ma wolne. W założeniu rozwiązanie to ma być lepsze niż automatyczna odpowiedź.

W ten sam sposób zadziała próba wysłania wiadomości w Hangouts. Nowa opcja jest udostępniana stopniowo użytkownikom G-Suite. Możliwe, że później trafi ona także do bezpłatnej wersji poczty Gmail.

[banner slot=”text”]

W tym roku popularny klient pocztowy skończył 15 lat. Gmail może się pochwalić 1,2 mld aktywnych użytkowników i kontrolowaniem 20% rynku klientów pocztowych. Według wyliczeń Backupify, statystyczne konto Gmail jest warte 3,58 tys. dolarów. Wartość obliczono na podstawie liczby przechowywanych e-maili na koncie, a także czasu jaki potrzeba na ich odzyskanie w przypadku utraty danych. | CHIP

A PRZY OKAZJI:

Gmail dostarczy twoją wiadomość o wybranej porze