Nubia Z20 – flagowiec z dwoma ekranami

ZTE ogłosiło wprowadzenie na rynek swojego najnowszego flagowca. Model nazwany Nubia Z20 ma tę niezwykłą cechę, że korzysta z dwóch ekranów. Trzeba też przyznać, że chińskiemu gigantowi telekomunikacyjnemu udało się stworzyć całkiem ładną konstrukcję. Nubia Z20 ma metalową ramkę i zakrzywione szkło na obu ekranach. Czy to wystarczy by osiągnąć sukces rynkowy? W specyfikacji smartfonu nie ma wielu zaskoczeń, ale tego nie można było oczekiwać. ZTE nie tworzy własnych SoC, a tym samym musi polegać na procesorach Qualcommu.
Nubia Z20 – flagowiec z dwoma ekranami

nubia z20
Ekran z przodu, ekran z tyłu. Nowa Nubia Z20 może się podobać. Producent nie musiał szukać rozwiązania dla umieszczenia przedniego aparatu. Tu po prostu go nie ma. (fot. Nubia)

Nubia Z20 z jednym aparatem

Nowa Nubia jest wyposażona w SoC Snapdragon 855 Plus SoC w połączeniu z maksymalnie 512 GB szybkiej pamięci UFS 3.0 i 8 GB RAM. Telefon posiada baterię o pojemności 4000 mAh z szybkim ładowaniem do 27 W. Nubia Z20 ma potrójny aparat główny. Jego konfiguracja obejmuje: 48-megapikselowy aparat główny z optyczną stabilizacją obrazu, 16-megapikselowy aparat szerokokątny (122°) oraz teleobiektyw 8 MPix z 3-krotnym zoomem optycznym. Nubia Z20 obsługuje także nagrywanie wideo w rozdzielczości 8K i slow-motion do 1920 klatek na sekundę (przy 720p). Aparat może nagrywać wideo HDR10 10bit. Ponieważ telefon ma dwa ekrany nie potrzeba tu dodatkowego, przedniego aparatu. Stąd brak wszelkich notchy, dziurek czy ramek, przeznaczonych na obiektyw.

nubia z720
Dwa ekrany w nowej Nubii to z pewnością rozwiązanie efektowne. Do mnie jednak bardziej przemawia np. wyświetlacz E-Ink jak w rosyjskim YotaPhone (fot. Nubia)

Dwa ekrany

Główny wyświetlacz wykorzystuje panel FHD+ o przekątnej 6,42. Wyświetlacz tylny ma 5,1 ”. Nie jest jasne, jaką technologię matrycy wykorzystują ekrany w nowej Nubii Z20. Producent, póki co, nie ujawnił tej informacji. Tylny ekran pełni funkcję zawsze włączonego wyświetlacza powiadomień. Na tę chwilę nie wiadomo czy ZTE znalazło jeszcze jakieś zastosowanie dla drugiego ekranu. Smartfon ma także dwa czytniki linii papilarnych – te znajdują się pod każdym z ekranów. Telefon pracuje pod kontrolą systemu Android 9.0 Pie. Nubia Z20 trafi do sprzedaży 16 sierpnia w Chinach, a we wrześniu powinna trafić do Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanady i wybranych krajów Europy. Dokładny cena nie została jeszcze ujawniona. | CHIP

Więcej:smartfonyZTE