Play Galaxy Link, czyli Samsung Galaxy Note 10 jak konsola

Według źródeł serwisu Android Police, usługa streamingu gier koncernu z Korei Południowej będzie nosiła nazwę Play Galaxy Link. Producent ma podobno wykupioną domenę playgalaxy.com, ale na razie ten adres nie działa. TechCrunch z kolei podaje, że strona zostanie uruchomiona w tym miesiącu. Początkowo streaming będzie dostępny wyłącznie dla modeli Note 10 i Note 10+. Play Galaxy Link ma wymagać pobrania aplikacji zarówno na telefon z Androidem, jak i komputer z Windowsem. Najprawdopodobniej użytkownicy skorzystają z usługi gamingowej za darmo.
play galaxy link
play galaxy link

https://youtu.be/HKE25h9QK1Y

Samsung opublikował film przedstawiający, jak ma działać Play Galaxy Link. Użytkownik, w trakcie gry na laptopie, uruchamia w smartfonie aplikację, która przerzuca obraz z komputera do smartfonu. W podobny sposób będzie funkcjonowała też usługa Google Stadia. Wcześniej ze streamingu w takiej postaci korzystali posiadacze PS4 i przenośnej konsoli PS Vita lub wybranych modeli smartfonów Sony.

streaming gier
Pierwszy pad dla usługi Samsunga (fot. Amazon)

[banner slot=”text”]

Oczywiście granie w pecetowe gry na dotykowym ekranie nie miałoby sensu. Z pomocą przyjdzie pad z fizycznymi przyciskami, w którym zamontujemy smartfon. Pierwszy z nich, marki Glap, jest w ofercie Amazonu. Co prawda w opisie czytamy tylko o usłudze Steam Link, ale pojawia się też wątek współpracy z Samsungiem, a wymiary urządzenia pasują idealnie do urządzeń Galaxy Note 10. W filmie promocyjnym widzimy dokładnie ten telefon. Cena kontrolera to 73 dolary (niespełna 300 złotych). Ale wielu szczegółów Play Galaxy Link nadal brak. Nie wiemy na przykład, czy rozwiązanie będzie bliższe Google Stadia czy raczej Steam Link. Koncepcja Google’a polega na streamowaniu wykupionych gier z przygotowanej wcześniej przez producenta biblioteki – jedynym ograniczeniem w tym przypadku jest szybkość internetowego łącza. Z kolei Steam Link pozwala tylko na strumieniowanie obrazu z komputera, dzięki połączeniu z siecią lokalną (nie można kontynuować gry po wyjściu z domu). | CHIP