Premiera sportowego zegarka Galaxy Watch Active2

Samsung Galaxy Watch Active2 dostępny będzie w dwóch rozmiarach: 40 i 44 mm. Wyglądem przypomina poprzednią generację. Znajdziemy tu okrągły, 1,2-calowy lub 1,4-calowy ekran AMOLED, dwa fizyczne przyciski i różnorodne paski do wyboru. Poza funkcjami sportowymi (śledzenie 7 rodzajów aktywności, programy treningowe, pulsometr i EKG), znajdziemy tu kilka innych udogodnień. Dzięki łączności LTE odbierzemy i wykonamy połączenia z zegarka. Na smartwatchu będziemy mogli swobodnie przeglądać media społecznościowe, polajkować posty, a nawet obejrzeć krótki klip wideo. Galaxy Watch Active2 obsługuje również tłumaczenie głosu i tekstu w czasie rzeczywistym w 16 językach. Fani Spotify ucieszą się z integracji zegarka z serwisem.
galaxy watch active2
galaxy watch active2

galaxy watch active2
W aplikacji Galaxy Wearable można zrobić zdjęcie swojego stroju i wybrać jeden z pięciu schematów kolorystycznych, by odmienić tarczę zegarka i dopasować ją do ubrania. (fot. Samsung)

Ceny zegarka mają zacząć się od 299 euro (ok. 1300 zł). Wariant z LTE w rozmiarze 44 mm kosztować ma 469 euro (ok. 2025 zł). Nie znamy jeszcze kwot, które będą obowiązywały w Polsce.

Specyfikacja techniczna

BateriaModele 44 mm: 340 mAhModele 40 mm: 247 mAh
ChipsetExynos 9110 dwurdzeniowy 1,15 GHz
OSTizen
Pamięć768 MB + 4 GB, *1,5 GB + 4 GB*Tylko modele LTE
ŁącznośćLTE*, Bluetooth® 5.0, Wi-Fi b/g/n, NFCA-GPS/GLONASS/Galileo/Beidou

* Łączność LTE dostępna tylko w modelach LTE.

CzujnikiPulsometr (z 8 fotodiodami), elektrokardiogram (EKG), akcelerometr (mierzy przyspieszenie do 32 g), żyroskop, barometr, miernik światła otoczenia
ŁadowanieŁadowanie bezprzewodowe zgodne ze standardem WPC
Wytrzymałość5 ATM + IP68 / MIL-STD-810G
KompatybilnośćAndroid: System Android 5.0 lub nowszy, RAM co najmniej 1,5 GBiOS: iPhone 5 lub nowszy, iOS 9.0 lub nowszy.