Razer Viper, czyli superlekka mysz dla graczy

Do sprzedaży trafiła już najnowsza myszka dla e-sportowców i graczy, którym zależy na najwyższej jakości peryferiów. Co otrzymamy za równowartość 89 euro (ok. 380 zł)? Razer Viper została wyposażona w nowe przełączniki optyczne, które zapewniają aż trzykrotnie krótszy czas reakcji w porównaniu do tradycyjnych przełączników mechanicznych. Te wysyłają sygnały elektryczne poprzez metaliczny styk, co generuje też dodatkowe sygnały. Dlatego w ich przypadku stan przełącznika jest sczytywany z opóźnieniem. Optyczne przełączniki Razera nie wymagają kontaktu fizycznego do przesłania informacji, dzięki czemu reagują szybciej na klik. Trwałość na poziomie aż 70 mln kliknięć to też spora zaleta – większość gamingowych myszek ma żywotność na poziomie 50 mln kliknięć.
razer viper
razer viper

razer viper
Mysz jest ergonomiczna – mogą jej używać zarówno prawo jak i leworęczni gracze

Razer Viper waży zaledwie 69 g, co czyni ją najlżejszą myszką przewodową Razera. Pomyślano także o ulepszeniu kabla. Według zapewnień producenta minimalizuje on opór w trakcie ruchu po blacie. Nie zapomniano także o samym sercu myszy. W Viperze znajdziemy sensor optyczny o rozdzielczości 16000 DPI z przyspieszeniem do 450 cali na sekundę. Poza ośmioma programowalnymi przyciskami, do których można przypisać makra i inne skróty. użytkownik będzie mógł zapisać ustawienia myszy w jej wewnętrznej pamięci. Dzięki temu po podpięciu do innego komputera będzie działała dokładnie tak, jak wcześniej.

[banner slot=”text”]

Chociaż Razer znany jest głównie z peryferyjnych akcesoriów dla graczy, to od pewnego czasu produkuje również większy sprzęt. W styczniu wszedł na rynek monitorów, a od 2017 roku ma w swojej ofercie również smartfony gamingowe. | CHIP

Więcej:gamingRazer