razer viper

Razer Viper, czyli superlekka mysz dla graczy

Amerykański producent akcesoriów gamingowych wprowadził do oferty ciekawy model myszy. Razer Viper jest nie tylko bardzo lekka względem swoich konkurentów, ale też cechuje ją żywotność na poziomie 70 mln kliknięć i kilka innych rozwiązań technicznych.

Do sprzedaży trafiła już najnowsza myszka dla e-sportowców i graczy, którym zależy na najwyższej jakości peryferiów. Co otrzymamy za równowartość 89 euro (ok. 380 zł)? Razer Viper została wyposażona w nowe przełączniki optyczne, które zapewniają aż trzykrotnie krótszy czas reakcji w porównaniu do tradycyjnych przełączników mechanicznych. Te wysyłają sygnały elektryczne poprzez metaliczny styk, co generuje też dodatkowe sygnały. Dlatego w ich przypadku stan przełącznika jest sczytywany z opóźnieniem. Optyczne przełączniki Razera nie wymagają kontaktu fizycznego do przesłania informacji, dzięki czemu reagują szybciej na klik. Trwałość na poziomie aż 70 mln kliknięć to też spora zaleta – większość gamingowych myszek ma żywotność na poziomie 50 mln kliknięć.

razer viper
Mysz jest ergonomiczna – mogą jej używać zarówno prawo jak i leworęczni gracze

Razer Viper waży zaledwie 69 g, co czyni ją najlżejszą myszką przewodową Razera. Pomyślano także o ulepszeniu kabla. Według zapewnień producenta minimalizuje on opór w trakcie ruchu po blacie. Nie zapomniano także o samym sercu myszy. W Viperze znajdziemy sensor optyczny o rozdzielczości 16000 DPI z przyspieszeniem do 450 cali na sekundę. Poza ośmioma programowalnymi przyciskami, do których można przypisać makra i inne skróty. użytkownik będzie mógł zapisać ustawienia myszy w jej wewnętrznej pamięci. Dzięki temu po podpięciu do innego komputera będzie działała dokładnie tak, jak wcześniej.

Reklama

Chociaż Razer znany jest głównie z peryferyjnych akcesoriów dla graczy, to od pewnego czasu produkuje również większy sprzęt. W styczniu wszedł na rynek monitorów, a od 2017 roku ma w swojej ofercie również smartfony gamingowe. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.