Red Hat

Red Hat w rękach IBM – koncern zapowiada hybrydową platformę wielochmurową

Pod koniec ubiegłego roku IBM zapowiedział, że kupuje linuxową spółkę Red Hat stojącą za jedną z najważniejszych dystrybucji open-source’owego systemu operacyjnego. Z powodów proceduralnych transakcja realnie doszła do skutku dopiero przed miesiącem. Koncern zapłacił za firmę z Raleigh 34 miliardy dolarów. Co ciekawe, to największe przejęcie w całej historii IBM, a gigant istnieje ponad 100 lat. Red Hat zatrudnia 13 tysięcy pracowników, firma powstała w 1993 roku.

Teraz przedsiębiorstwo odkrywa karty, jeśli chodzi o intencje transakcji. IBM, kiedyś twórca PC, dziś koncentruje się na sprzedawaniu rozwiązań m.in. związanych z usługami chmury obliczeniowej dla firm. Kupno Red Hata pozwoli na wykonanie ciekawego rozwojowego kroku. Koncern z Armonk wprowadza platformę Red Hat OpenShift, która umożliwi klientom korzystanie z dowolnej chmury za pomocą tego samego oprogramowania. Aplikacje napisane i uruchomione w ramach narzędzia IBM będzie się dało uruchomić we wszystkich chmurach publicznych, takich jak: Amazon Web Services, Microsoft Azure, Google Cloud Platform, Alibaba, IBM Cloud, jak również w chmurach prywatnych. Wiceprezes firmy odpowiedzialny za IBM Cloud i Cognitive Software zauważa, że przedsiębiorstwo z USA uniezależnia swoje oprogramowanie od centrum przetwarzania danych, aby przyśpieszyć migrację firm do środowisk chmury. Arvind Krishna uważa, że w ten sposób spółka umocni się na pozycji lidera rynku technologii chmury hybrydowej wartego rocznie ponad bilion dolarów.

Red Hat, czyli już IBM (graf. IBM)
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.