Samsung Galaxy Book S, czyli laptop ze Snapdragonem 855

Podczas najbliższej (7 sierpnia o 22.00) konferencji Galaxy Unpacked Samsung koreański gigant pokaże m.in. Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10+, a więc dwa topowe smartfony uzupełniające lubianą serię urządzeń z rysikiem. Poza nimi pojawią się także nowy smartwatch Galaxy Watch Active 2 oraz tablet Galaxy Tab S6. Ostatnią z nowości, których można się spodziewać jest laptop Samsung Galaxy Book S. Informacje o tej podał na Twitterze Evan Blass.
Samsung Galaxy Book S, czyli laptop ze Snapdragonem 855

Samsung Galaxy Book S będzie dość eleganckim komputerem (fot. Samsung)

Samsung Galaxy Book S ma być lekkim, prawdopodobnie 13-calowym laptopem. Wiele wskazuje na to, że model te będzie korzystać z procesora Qualcomm Snapdragon 855. Nie wiadomo jednak, czy będzie to podstawowa wersja tego procesora, czy zaprezentowany niedawno nieco podkręcony Snapdragonem 855 Plus. Poza tym w środku znajdzie się 8 GB pamięci RAM, a prawdopodobne jest też, że nośnikiem będzie jeden z własnych dysków południowokoreańskiego producenta, szybki SSD NVMe, taki jak choćby testowany przez nas model 970 Evo Plus.

[offers keywords=”970+Evo+Plus”]

Samsung Galaxy S Book
Cienkie ramki ekranu i ogólnie smukła konstrukcja nie powinny dziwić. W końcu wewnątrz znajduje się procesor tworzony z myślą o laptopach (fot. Samsung)

Brak jeszcze informacji o zastosowanej matrycy. Spodziewamy się jednak rozdzielczości wyższej niż typowe Full HD. System operacyjny, na którym będzie pracował nowy laptop Samsunga to z pewnością Windows 10. Jeżeli chodzi o wyposażenie w porty, to na zdjęciach widać mini-jack 3,5 mm i USB typu C. Obudowa wydaje się być na tyle cienka, że może tu zabraknąć pełnowymiarowego USB typu A. Więcej dowiemy się już 7 sierpnia. | CHIP

[offers keywords=”galaxy+note”]

W naszych rankingach smartfonów znajdziecie również Galaxy Note 9.