Producent The Walking Dead wstaje z grobu

LCG Entertainment, czyli nowy właściciel Telltale Games, poinformował w oświadczeniu na stronie, że uzyskał prawa do takich tytułów jak przygodówki “The Wolf Among Us”, “Batman”, a także “Puzzle Agent”. Firma zamierza też pracować nad nowymi produkcjami. Nie powinniśmy się jednak spodziewać kolejnych sezonów “The Walking Dead”, ponieważ prawa do niej obecnie posiada Skybound Entertainment. Do producenta powróci też część pracowników zwolnionych pod koniec 2018 roku. Negocjacje w sprawie przejęcia trwały pół rok. Nie ujawniono natomiast sumy, za jaką studio zostało sprzedane.
Telltale Games, The Walking Dead
Telltale Games, The Walking Dead

Wolf among us, Telltale Games
Nowe studio ciągle ma prawa m.in. do tytułu “Wolf among us” (graf. Telltale Games)

Założycielami firmy LCG Entertainment są Jamie Ottilie i Brian Waddle, którym udało się pozyskać inwestorów w celu wskrzeszenia producenta “The Walking Dead”. Ottilie jest też prezesem Galaxy Pest Control, studia zajmującego się głównie mobilnymi tytułami takimi jak “Hotel Transylvania 2”, “Q*bert: Rebooted”, czy “Power Rangers Legends”. Z kolei Brian Waddle zajmował się do tej pory marketingiem i sprzedażą u producenta silnika graficznego Havoc. Taką też rolę będzie pełnił w nowym Telltale Games.

[banner slot=”text”]

Upadek studia w ubiegłym roku był dużym zaskoczeniem. Firma znana z dobrze przyjętych gier przygodowych w formie interaktywnych filmów niespodziewanie ogłosiła bankructwo i musiała zwolnić całą załogę. Niedługo potem ze sprzedaży zniknęła część tytułów. Teraz, po pozyskaniu nowego inwestora, większość gier powróci do regularnej sprzedaży. Co ważne, na nowym Telltale Games nie ciążą pozwy zbiorowe, jakie byli pracownicy wytoczyli studiu po masowych zwolnieniach. | CHIP

Telltale Games upada