The International: drużyny Polaków walczą dalej

Team Secret z Michałem “Nishą” Jankowskim w składzie awansował pewnie z drugiego miejsca w grupie do fazy pucharowej turnieju The International, czyli rozgrywanych w Szanghaju Mistrzostw Świata w grę “Dota 2”. W puli turnieju jest już ponad 130 milionów złotych (33 miliony dolarów), a do zakończenia rozgrywek może jeszcze wzrosnąć. 21 sierpnia Team Secret zmierzy się w drabince wygranych z Evil Geniuses, czyli drużyną, która zajęła trzecie miejsce w grupie B.

tabela fazy grupowej turnieju The International
Team Secret do kolejnej fazy The International awansowało z drugiego miejsca w swojej grupie (graf. Liquipedia)

Nieco gorzej w turnieju radzi sobie inny zespół z zawodnikiem o polskich korzeniach. Team Liquid z Amerem “Miracle-” Al-Barkawim zajął dopiero 7 miejsce w grupie A, co pozwoliło mu awansować do dalszej fazy, jednak nie może już pozwolić sobie na pomyłkę. We wtorek, 20 sierpnia, Team Liquid powalczy z zespołem Fnatic o awans do 12 najlepszych drużyn tegorocznego The International.

drabinka turnieju The International
Team Secret 21 sierpnia zagra z drużyną Evil Geniuses, natomiast dzień wcześniej Team Liquid zmierzy się z zespołem Fnatic (graf. Liquipedia)

W turnieju The International najlepiej do tej pory prezentuje się chińska drużyna PSG.LGD i europejski zespół OG. Obie drużyny nie przegrały do tej pory meczu i pewnie zwyciężyły w swoich grupach. Zwycięzcę tegorocznych Mistrzostw Świata w “Dotę 2” poznamy 25 sierpnia. Rozgrywki The International można śledzić na Twitchu, również w języku polskim na kanale Michała “Skrzydlatego” Orlika.

The International: dwóch Polaków powalczy o ponad 100 milionów złotych