The International: dwóch Polaków powalczy o ponad 100 milionów złotych

Przez najbliższe 10 dni będziemy mogli śledzić rozgrywki The International. Jest to turniej w “Dotę 2” organizowany przez Valve. Faza grupowa rozpocznie się 15 sierpnia o 3:00 czasu polskiego i potrwa 4 dni. Przez ten czas 18 drużyn powalczy o wyjście z grupy i grę o ponad 120 milionów złotych. Jednak wysokość tej kwoty jeszcze nie jest przesądzona i może znacząco urosnąć. Wszystko zależy od tego, ile osób wykupi “Przepustkę Bitewną”, czyli pakiet przedmiotów w grze i funkcjonalności (m.in. łatwiejsze tworzenie drużyn oraz możliwość zablokowania toksycznych graczy). 25% zysków ze sprzedaży trafia bezpośrednio do puli nagród The International. Sprzedaż “Przepustek Bitewnych” kończy się 9 września.
the international
the international

Polscy zawodnicy w 9 The International

W składach dwóch drużyn, czyli Team Secret i Team Liquid znajdują się Polacy. Pierwszą będzie reprezentował Michał “Nisha” Jankowski. Choć ma dopiero 18 lat, do tej pory wygrał w “Docie 2” około 300 tys dolarów. “Nisha” gra w Team Secret od roku z niemałymi sukcesami. Dotąd zdobył pierwsze miejsca na 11 (z 16) turniejów. O jednym z nich, czyli ESL One w Katowicach, pisaliśmy w lutym tego roku. Z kolei w Team Liquid wystąpi Amer “Miracle-” Al-Barkawi – gracz o podwójnym (polskim i jordańskim) obywatelstwie. “Miracle” ma 22 lata, a swój pierwszy turniej w “Docie 2” rozegrał w 2015 roku. Liquipedia szacuje, że Al-Barkawi wygrał do tej pory nagrody o łącznej wartości niemal 4 mln dolarów. Team Liquid z “Miracle-” w składzie wygrało The International w 2017 roku.

Amer “Miracle-” Al-Barkawi (po lewej) i Michał “Nisha” Jankowski (fot. ESL)

Nadchodzący The International jest już 9 edycją mistrzostw “Doty 2”. Wszystkie rozgrywki z Szanghaju obejrzymy na żywo w serwisie Twitch.tv. Transmisję z komentarzem po polsku można śledzić na kanale Michała “Skrzydlatego” Orlika.

“Dota 2” to bezpłatna gra komputerowa z gatunku MOBA, czyli Multiplayer Online Battle arena, stworzona przez Valve Corporation. W każdym meczu rywalizują ze sobą pięcioosobowe drużyny. Celem jest zniszczenie twierdz przeciwników. Każdy z zawodników wybiera postać o określonych umiejętnościach i atrybutach. Gra kończy się w upadkiem głównego budynku jednej z drużyn. | CHIP

Więcej:Dotae-sport