UOKiK przygląda się platformie inwestycyjnej Omega Best

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nabrał podejrzeń, że firma Omega Best, proponująca inwestycje w kryptowaluty, działa na zasadzie piramidy finansowej. UOKiK poinformował już ABW o możliwości popełnienia przestępstwa przez założycieli spółki, o czym donosi m.in. Puls Biznesu.
UOKiK przygląda się platformie inwestycyjnej Omega Best

Platforma Omegę Best prowadzona jest (strona jest cały czas aktywna) przez spółkę Nautilus Investment Ltd, zarejestrowaną w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Właścicielami firmy są Bartosz Nafalski i Łukasz Bożek. Aby skorzystać z oferty platformy, należy zostać “wprowadzonym” przez innego użytkownika. Sam kliknięcie widocznego na stronie przycisku “Try now” zachęca tylko do skorzystania z adresu e-mailowego, nad którym widnieje kijowski adres biura. Po wprowadzeniu do systemu należy wykupić tzw. Active Box, który kosztuje w zależności od pakietu od 10 euro do 20 tys. euro. Czym jest Active Box? Trudno powiedzieć. Na jednej ze stron “wprowadzających” do platformy można przeczytać:

Zdanie: jest to instrument upoważniający do otrzymywania itd. który widnieje na górze zrzutu ekranowego brzmi nadzwyczaj enigmatycznie. Mniej enigmatycznie Opłat należy dokonywać za pomocą tokenów zwanych bitbondami. Wartość 1 bitbonda to 1 euro.

W lutym tego roku o działalności Omegi został poinformowany KNF. W lipcu działalnością platformy zajął się UOKiK. Niestety, w zakładce “Ostrzeżenia konsumenckie” na stronie UOKiK informacji o wątpliwościach urzędu co do Omega Best nie znajdziemy. Jeśli planowaliście inwestycje, to zalecamy uważne śledzenie mediów.