Założyciel firmy Oculus oskarżony o gwałt

Według relacji Autumn Rose Taylor, którą podzieliła się na Twitterze, Antonov zaprosił ją do pokoju hotelowego podczas Game Developers Conference w marcu 2016 roku. Podczas wydarzenia Oculus prezentował gogle Rift. Tuż po tym, założyciel Oculusa w czasie prywatnego pokazu miał pokazać Taylor dema gier VR. Kiedy kobieta założyła gogle, Antonov zaczął dotykać ją w miejscach intymnych. Z początku Taylor nie chciała wyjawić nazwiska swojego oprawcy, jednak po kilku godzinach zdobyła się na odwagę i to zrobiła.
antonov - oculus
antonov - oculus

Do sprawy odniósł się Andrew Bosworth, od 2018 roku szef działu AR/VR w Facebooku i Oculusie. Przeprosił w imieniu firmy za to co się wydarzyło. Stwierdził też, że co prawda ze względu na charakter sprawy nie może podać szczegółów, ale zapewnił, że firma rozpatruje każde zgłoszenie molestowania seksualnego. Dodał, że tego typu zachowania nie są w Facebooku tolerowane ani ignorowane.

https://twitter.com/boztank/status/1166730517917528065

W międzyczasie pojawiły się jednak kolejne oskarżenia. Katie Chironis, projektantka gier, która obecnie pracuje w Riot Games, ujawniła, że również była molestowana, kiedy jeszcze pracowała w Oculusie. Jednak w jej przypadku, zgłoszenie sprawy do działu kadr zostało zignorowane. Nawet pomimo świadków, którzy potwierdzili wersję Chironis. Według projektantki, osoba, która ją napadła, dalej pracuje w Oculusie.

[banner slot=”text”]

Oculus powstał w 2012 roku. Założył go Palmer Luckey, Brendan Iribe, Michael Antonov, Jacka McCauley i Nate Mitchell. Firma sfinansowała swój pierwszy model gogli poprzez kampanię na Kicksarterze, zbierając tam 2,4 miliona dolarów. Dwa lata później firmę kupił Facebook za 2,3 miliarda dolarów. Antonow odszedł z Facebooka w maju. W sierpniu z firmy odszedł także ostatni z piątki założycieli, Nate Mitchell. | CHIP

Skandal seksualny w Riot Games