Amazon Echo – użytkownicy skarżą się na migotanie ekranu

Serwis BBC News donosi, że w sieci pojawiło się wiele skarg na migotanie ekranu w głośnikach Amazon Echo Spot i Amazon Show. Na forum firmy Amazon pojawiły się wpisy kolejnych osób, którym miganie ekranu przeszkadza. Jedna z osób umieściła też wpis, że urządzenie ma 16 miesięcy, a w odpowiedzi na reklamację Amazon uznał, że roczna gwarancja już minęła i jedyne co może zaproponować, to 15 proc. zniżki przy naprawie nowego urządzenia.

Tymczasem zgodnie z przepisami unijnymi klienci mogą liczyć na co najmniej dwuletnią gwarancję. Na stronie Europa.eu w części poświęconej gwarancjom czytamy: Zgodnie z przepisami UE sprzedawca musi udzielić co najmniej dwuletniej gwarancji prawnej (tzw. rękojmia) na wypadek, gdyby zakupiony towar okazał się wadliwy bądź nie wyglądał lub nie działał tak, jak przedstawiono w opisie. Jednak w niektórych państwach przepisy krajowe wymagają udzielenia dłuższej gwarancji.

Przedstawiciel Amazon powiedział serwisowi BBC News: „Prowadzimy dochodzenie. Jeśli klienci mają jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, powinni skontaktować się z działem obsługi klienta”.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.