Apple Watch Series 5 i nowy, tani iPad

Konferencja wystartowała zgodnie z zapowiedziami o 19.00. Na pierwszy ogień poszedł nowy iPad. Dotychczasowy 9,7-calowy wyświetlacz został zastąpiony 10,2-calowym – niestety nadal z fizycznym przyciskiem Home. Nie zabrakło dołączanej klawiatury oraz rysika. Wśród nowości pojawiła się też tzw. pływająca klawiatura, którą można obsługiwać jednym kciukiem. To jedna z zalet korzystania z iPad OS – systemu opracowanego od podstaw z myślą o tabletach.
apple watch series 5
apple watch series 5

apple watch series 5
Zalety nowego iPada (fot. CHIP)

Siódma generacja ma być też dwa razy wydajniejsza niż poprzedni model, choć nie zmienił się procesor – to nadal chip A10 Fusion. Całość zasilana jest baterią mogącą wytrzymać nawet 10 godzin. Wśród najbardziej pożądanych nowości znalazło się złącze Smart Connector, dzięki któremu podłączymy wygodnie dodatkowe akcesoria m.in. klawiaturę.

Nowa wersja iPada zadebiutuje w sklepach 30 września w cenie od 329 dolarów (ok. 1599 zł). W wersji dla szkół tablet kosztuje 229 dolarów. Sprzęt już jest dostępny w przedsprzedaży.

[banner slot=”text”]

Apple Watch Series 5

Ten etap konferencji rozpoczął film ukazujący relacje kilku osób, którym Apple Watch uratował życie. Nic dziwnego, że firma poświęciła zegarkowi bardzo dużo czasu na swoim wystąpieniu – widać, że jest to firmy z Cupertino istotny produkt, nie mniej ważny od iPhone’a.

apple watch series 5
Nowe smartwatche w wielu różnych wariantach.

Jeżeli chodzi o największe nowości w Apple Watch Series 5, to jest to przede wszystkim wyświetlacz Retina typu Always-On. Po raz pierwsze w historii tej serii ekran smartwatcha pozostanie cały czas włączony. Do tej pory, by wybudzić zegarek należało obrócić nadgarstek. Funkcja przyda się w wielu sytuacjach np. podczas treningu lub w trakcie spotkania biznesowego. Dzięki panelowi LPTO i czujnikom oświetlenia, które optymalizują częstotliwość odświeżania akumulator zegarka powinien pracować cały dzień na jednym ładowaniu.

apple watch series 5
Dzięki tej funkcji, czyli po prostu kompasowi, już nigdy nie zgubimy się w lesie (fot. CHIP)

Są takie miejsca, gdzie GPS nadal zawodzi. Z tego powodu producent postanowił wyposażyć Apple Watch Series 5 w kompas. Kolejną nowością są dodatkowe funkcje kontrolowania stanu zdrowia. Po pierwsze – miernik natężenia hałasu w otoczeniu, który podpowie, czy poziom decybeli jest dla nas niebezpieczny. Po drugie znajdziemy tu udoskonalony monitoring cyklu menstruacyjnego. Po trzecie – każdy egzemplarz otrzymał opcję pozwalającą wezwać pomoc, nawet wtedy, kiedy zegarek nie jest połączony ze smartfonem.

https://youtu.be/5bvcyIV4yzo

Apple Watch Series 5, tak jak i nowy iPad, zostały wykonane z aluminium pochodzącego w 100 procentach z recyklingu. Zegarek trafi na rynek 20 września. Cena: 399 dolarów za wersję Wi-Fi oraz 499 dolarów za wariant z LTE. | CHIP

WARTO PRZECZYTAĆ: 

Apple Watch Series 4 (GPS) 44mm