ASUS ZenBook Pro Duo – laptop z podwójnym ekranem już w polskich sklepach

ASUS-owi udało się zmieścić drugi wyświetlacz w Zenbook Pro Duo poprzez przesunięcie touchpada z dołu na bok, w miejsce klawiatury numerycznej. Jej przyciski wyświetlają się w razie potrzeby właśnie na touchpadzie. Główny ekran laptopa to 15,6-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości 4K, natomiast drugi o nazwie ScreenPad Plus ma proporcje 32:9 i również rozdzielczość 4K. Dodatkowy wyświetlacz może być używany tak samo, jak dowolny ekran dotykowy. Całość wspiera oprogramowanie ScreenXpert, które pozwana ustawić opcje sterowania oknami (przełączanie aplikacji, maksymalizacja widoku, zamiana zadań itd.). Użytkownik może również przeciągać poszczególne aplikacje i paski narzędzi do dodatkowego ekranu zyskując większą przestrzeń roboczą na ekranie głównym.
asus zenbook pro duo
asus zenbook pro duo

Producent dorzuca do kompletu rysik oraz podkładkę pod nadgarstki, która na pewno się przyda z racji ułożenia klawiatury przy krawędzi laptopa. Warto podkreślić, że Zenbook Pro Duo to bardzo wydajna maszyna. W maksymalnej konfiguracji napędzana jest ośmiordzeniowym procesorem Intel Core i9 (5 GHz Turbo Boost), 32 GB pamięci RAM DDR4 oraz kartą graficzną Nvidia GeForece RTX 2060. Na pokładzie znajdziemy także dysk SSD 1TB, USB typu C z Thunderbolt 3 i Wi-Fi pracujące w standardzie Gig+.

zenbook pro duo
Drugi ekran to nieoceniona pomoc w przypadku pracy z multimediami (fot. Asus)

ASUS nie zapomniał również o chłodzeniu. Użytkownik może wcisnąć przycisk Turbo Fan, by zwiększyć efektywność układu chłodzącego. Dodatkowo zawias ErgoLift poprawia przepływ powietrza pod laptopem. Jak można przypuszczać, Zenbook Pro Duo nie jest tanim laptopem. W polskich sklepach znajdziemy go w cenie od 11999 zł w najsłabszej wersji. Opisana w tekście konfiguracja maksymalna to wydatek rzędu 13999 zł. | CHIP

Koniecznie sprawdźcie też nasz ranking laptopów.

Niedawno ASUS przedstawił także inną mobilną stację roboczą. W ProArt Studio Book One znajdziemy superwydajną kartę graficzną NVIDIA Quadro RTX 600. 

Asus ProArt StudioBook One – pierwszy laptop z NVIDIA Quadro RTX 6000

Więcej:Asuslaptopy