Blair Witch, polska gra, nominowana do nagrody Golden Joystick

“Blair Witch” tytuł wyprodukowany przez polskie niezależne studio Bloober Team otrzymał nominację do prestiżowej nagrody. Statuetki zostaną rozdane 15 listopada podczas uroczystej gali w Londynie.
blair witch
blair witch

Golden Joystick Award to jedna z najstarszych nagród w świecie gier wideo. Pierwotnie przyznawana była wyłącznie za gry na komputery osobiste. Potem pojawiły się też kategorie związane z konsolami. Pierwsza edycja odbyła się w 1983 roku, a jej organizatorem był miesięcznik „Computer and Video Games”. O zwycięstwie decydują głosy oddane przez internautów. Nagrody przyznawane są obecnie w 17 kategoriach. Począwszy od tak oczywistych jak gra z najlepszą fabułą, a skończywszy na kategorii “Najbardziej wyczekiwana”. Jest nawet kategoria “Best gaming hardware”, w której rywalizują ze sobą sprzęty z bardzo różnych bajek, czyli m.in. Honor 20 Pro i Oculus Quest.

Krakowski Blair Witch nominowany został w kategorii “Najlepsza gra na konsolę Xbox”. 

Głosowanie jest jeszcze otwarte (głosujcie!), a organizator przewidział nagrody. Każdy, kto zagłosuje otrzyma darmową książkę elektroniczną o wartości do £9.99! Do wyborów są: “The Ultimate Guide To Minecraft (cz. 25)”, “Retro Gamer Annual 2019”, “PC Gamer Annual 2019”, “The Ultimate Guide to Metal Gear Solid”, “The Edge Annual 2019” oraz “The Complete Guide to Fortnite Battle Royale”. Jak widać są to tytuły dla prawdziwych znawców tematu (przez nieżyczliwych zwanych nolife’ami).


Gala Golden Joystick Awards streamowana będzie 15 listopada z londyńskiego centrum konferencyjnego Bloomsbury Big Top. Poprowadzi ją znany komik Danny Wallace, którego głos można usłyszeć w “Assassin’s Creed”.

„Blair Witchu” to survival horror, w którym graczowi towarzyszy pies oraz rejestrująca wszystko kamera wideo. Akcja dzieje się 1996 roku. Główny bohater udaje się ze swoim czworonogiem do lasów Blackwood Hills, by odnaleźć zaginionego chłopca. Szybko jednak okazuje się, że w sercu lasu kryje się zło…

[offers keywords=”blair+witch”]

WARTO PRZECZYTAĆ:

https://www.chip.pl/2019/08/dzis-premiera-polskiego-blair-witch/