Bosch przedstawił elektryczny wózek dziecięcy

Współczesne wózki dziecięce są o wiele lżejsze od tych sprzed kilku dekad, ale i tak potrafią swoje ważyć, zwłaszcza, gdy obładuje się je zakupami i innymi akcesoriami. Bosch zamierza wspomóc rodziców w transportowaniu swojej pociechy. W 2020 roku na rynku ma zadebiutować pierwszy elektryczny wózek dziecięcy. Pojazd wyposażono w dwa silniki, które na jednym ładowaniu są w stanie pokonać dystans 14,5 km.
elektryczny wózek
elektryczny wózek

elektryczny wózek
Napęd na tylną oś ma kilka możliwych zastosowań (fot. Bosch)

Rozwiązanie ułatwi kilka rzeczy. Po pierwsze silniki pomogą pchać wózek pod górę, ale także wyhamować koła w przypadku zejścia ze stromego terenu. Po drugie w sytuacji awaryjnej, np. kiedy pchający straci kontrolę nad wózkiem, silnik automatycznie zatrzyma pojazd. To jednak nie wszystko. Dzięki integracji ze smartfonem można ustawić alarm antykradzieżowy i sprawdzić poziom naładowania akumulatora. Nie zapomniano także o porcie USB, z którego rodzice będą mogli doładować swoje urządzenia elektroniczne.

Niestety wciąż nie wiadomo ile będzie kosztował elektryczny wózek. Bosch nie zamierza sprzedawać go samodzielnie. Zamiast tego do współpracy zaprosił różne marki. Pierwszy pojazd tego rodzaju zostanie wydany przez szwedzką firmę Emmaljunga. Opisane rozwiązanie trafi zarówno do wózków pojedynczych jak i modeli dla dwójki dzieci.

Bosch to niemiecki producent części samochodowych, który działa również w branży dóbr użytkowych. Firma śmiało inwestuje w nowe technologie. Poza autonomicznym systemem parkingów, pisaliśmy też o lodówce Boscha, która wykorzystuje blockchain do zarządzania energią. | CHIP

Daimler i Bosch otworzą w pełni zautomatyzowany parking

 

Więcej:dzieci