Data premiery The Last of Us 2 i inne nowości na PS4

the last of us 2
the last of us 2

The Last of Us 2 – jeszcze bardziej brutalne

W sequel wysokobudżetowego bestsellera Naughty Dog zagramy 21 lutego przyszłego roku. Podczas trzyminutowego materiału pokazano dobitnie, że Ellie nie jest już małą dziewczynką. Bohaterka będzie musiała zmierzyć się nie tylko z mutantami, ale przede wszystkim z ludzkimi oprawcami. “The Last of Us 2” zanosi się na brutalniejszą i dramatyczniejszą produkcję. Poza ośnieżonymi lokacjami i jazdą konną niewątpliwym atutem zwiastuna jest Joel, który ukazuje się na samym końcu, sugerując, że będzie partnerem bohaterki – przynajmniej od pewnego momentu fabuły.

Arise – nordycka baśń Techlandu

Chociaż polskie studio kojarzone jest głównie z serią “Dying Light” to działa też prężnie jako wydawca mniejszych producentów, takich jak właśnie Piccolo, które pracuje nad “Arise”. Gra nie ma jeszcze daty premiery, ale zapowiada się przepięknie. Będzie to platformowa gra o bohaterze, który umarł i przeniósł się do fantastycznej krainy. Nie znamy jego celu ani bliższych szczegółów, ale wizualnie tytuł przypomina najlepsze perełki wśród produkcji niezależnych.

L.A. Noire: The VR Case Files – już dostępne

Po kilku latach od premiery na PC, kryminalne przygody detektywa Cola Phelpsa trafiły na PS4 w wersji VR. Jest to odrębna gra, w której wykorzystano kilka misji z poczciwego “L.A. Noire”. Pecetowy port zdobył pozytywne opinie więc wersja na PS VR powinna również trafić w gusta fanów wirtualnej rzeczywistości.

Wattam – szalona gra od twórcy Katamari

Co wspólnego ma truskawka, sedes, donut i balonik? W “Wattam” te wszystkie antropomorficzne obiekty są uśmiechnięte i zachęcają do wspólnej zabawy. To jedna z tych pozycji, które albo się kocha, albo omija z daleka. W tytuł autorstwa Keity Takahashiego zagramy w solo lub co-opie. Premiera już w grudniu.

Afterparty – przepij Szatana by uciec z piekła

Twórcy “Oxenfree” przygotowali kolejną, surrealistyczną i zabawną grę przygodową. Tym razem główna para bohaterów, Lola i Milo, umierają i trafiają do piekła. By się z niego wydostać będą musieli pokonać szereg demonów w piciu alkoholu, by ostatecznie zmierzyć się z samym Szatanem. Warto dodać, że “Afterparty” pojawi się 29 października również na PC i Xboxie.

Humanity – ludzkie lemingi

Enigmatyczny zwiastun nie zdradza zbyt wiele. Widzimy ludzi ślepo podążających przed siebie, niczym dobrze znane starszym graczom “Lemingi”. Ponieważ za produkcję odpowiadają twórcy “Tetris Effect” oraz “REZ” możemy spodziewać się, że “Humanity” będzie rodzajem gry logicznej lub muzycznej. Albo jednym i drugim jednocześnie. | CHIP

[offers keywords=”playstation”]