Gra na motywach książek Jacka Piekary, pojawi się najwcześniej w 2021 roku

Budżet produkcji to 14 milionów złotych, z czego 7,2 zostanie przeznaczone na samą produkcję, natomiast resztą na marketing. Rozgrywka będzie toczyć się w obrębie jednego miasta średniej wielkości. Zatem nie ma raczej co liczyć na otwarty świat. Producent jednak chce odwzorować klimat znany z utworów Jacka Piekary. Grafika w grze będzie wzorowana m.in. na obrazach Hieronima Boscha. Twórcy zdradzili też inne swoje inspiracje. Możemy spodziewać się, że “I, the Inquisitor” będzie przypominał produkcje francuskiego studia Quantic Dream takie jak “Heavy Rain”, czy “Detroit: Become Human”.
jacka piekary
jacka piekary

[banner slot=”text”]

Rozgrywka z założenia będzie nieliniowa, oparta na dialogach i systemie emocji. Każda postać, z jaką wejdziemy w interakcję będzie miała inny zestaw cech charakteru. Dzięki temu inaczej zareaguje na ton wypowiedzi, jaki wybierzemy. Powinniśmy spodziewać się, że gra będzie zawierała wiele brutalnych scen, podobnie jak w przypadku opowiadań Jacka Piekary. Z tego powodu tytuł będzie przeznaczony jedynie dla osób, które ukończyły 18 rok życia.

jacka piekary
Poznaliśmy logo, a także pierwsze grafiki z gry na motywach “Cyklu Inkwizytorskiego” (graf. The Dust)

W grze zapewne pojawią się postacie znane z książek. Na pewno spotkamy tam głównego bohatera “Cyklu Inkwizytorskiego”, czyli Mordimera Madderdina. Historia osadzona będzie w XVI wieku, w alternatywnym świecie, w którym Jezus Chrystus zszedł z krzyża i zaczął mordować swoich oprawców i niewiernych. Twórcy “I, the Inquisitor”, będą konsultować się z Jackiem Piekarą w kwestiach związanych z fabułą, choć mają też swobodę w przedstawieniu i kształtowaniu świata gry.

[banner slot=”text”]

Wydawnictwo Fabryka Słów wydało do tej pory 10 książek z cyklu “Ja, inkwizytor”, opowiadających historię Mordimera Modderdina, a także 3 powieści z cyklu “Płomień i krzyż”. 15 listopada ukaże się kolejna, 4 część serii. Całość zostanie domknięta planowaną książką, która będzie nosiła tytuł “Czarna Śmierć”. Warto dodać, że Jacek Piekara związany był z czasopismami komputerowymi dotyczącymi gier. Pisał m.in. dla Gamblera, Secret Service, Świata Gier Komputerowych, i Clicka. Był też współautorem scenariusza wydanej w 1998 roku gry przygodowej pt. “Książę i Tchórz”. | CHIP