Hama przedstawia bezprzewodowe słuchawki z kontrolą głosu

Słuchawek używamy dziś nie tylko do słuchania muzyki czy podcastów. Dzięki nowym technologiom w rodzaju głosowych asystentów możemy w sposób bezdotykowy dowiadywać się różnych informacji. W czwartym kwartale tego roku do sprzedaży w Polsce trafią trzy modele słuchawek bezprzewodowych z mikrofonem i funkcją kontroli głosu.
hama
hama

hama
By aktywować funkcję komendy głosowej, należy wcisnąć przycisk na słuchawce (fot. HAMA)

Dzięki integracji ze smartfonem słuchawki mogą komunikować się z Siri lub Asystentem Głosowym za pomocą poleceń głosowych. W ten sposób użytkownik może na przykład poprosić Siri o wysłanie e-maila lub nawiązać automatyczne połączenie, albo skorzystać z innych funkcji w rodzaju sprawdzenia pogody bez konieczności dotykania smartfonu. Tak samo można również zarządzać odtwarzaczem muzyki np. podgłośnić lub ściszyć utwór czy przeskoczyć do kolejnej piosenki. W czasie wydawania polecenia głosowego telefon może pozostawać w plecaku czy kieszeni.

hama
Model nauszny HAMA Voice (fot. HAMA)

Wśród trzech modeli znajdziemy jedną wersję nauszną i dwie douszne. Nauszne słuchawki „Voice” posiadają miękkie poduszki, które zmniejszają niepożądany hałas z zewnątrz. Z kolei oba modele douszne, „Voice Neck” i „Voice Sport”, są wykonane z lekkiej, metalowej obudowy odpornej na pot. Słuchawki „Voice Neck” są zabezpieczone pasem na szyję, natomiast w modelu „Voice Sport” ergonomiczne zaczepy na uszy zapewniają bezpieczne dopasowanie nawet podczas uprawiania sportu.

hama
HAMA Voice Sport (fot. HAMA)

Silikonowe wkładki dołączone do słuchawek dousznych dostępne są w trzech rozmiarach (S, M, L). Maksymalny czas działania słuchawek „Voice” to 375 godzin na jedynym ładowaniu, natomiast modeli „Voice Neck” i „Voice Sport” – 120 godzin. Maksymalny czas rozmowy to w przypadku pierwszego rozwiązania 18 godzin, a pozostałych dwóch – 9 godzin. Ładowanie trwa z kolei odpowiednio 3 i 2 godziny. Ceny słuchawek jeszcze nie zostały ujawnione.

-> W rankingu najlepszych słuchawek Bluetooth pierwsze miejsce zajmuje obecnie Teufel Real Blue.