Intel Extreme Masters ponownie w Katowicach

IEM Katowice 2020 będą pierwszymi rozgrywkami Masters Championship z cyklu ESL Pro Tour. Zawodnicy 16 najlepszych zespołów “Counter Strike: Global Offensive” powalczą w turnieju z pulą nagród wynoszącą pół miliona dolarów i punkty w rankingu Intel Grand Slam. Największe emocje czekają nas podczas finału. Od 28 lutego do 1 marca na głównej scenie w katowickim Spodku w play-offach powalczy 6 drużyn. IEM to jednak nie tylko “CS:GO”. Jak co roku możemy spodziewać się wielu atrakcji podczas towarzyszących wydarzeniu targów IEM Expo, a także innych turniejów, które organizatorzy ujawnią w najbliższych tygodniach. Już teraz wiemy, że po raz pierwszy podczas katowickiego wydarzenia można będzie oglądać finał 2 etapu Quake Pro League. Podczas turnieju “Quake Champions” kibicować będziemy 24 najlepszym graczom z całego świata. Bilety na wydarzenie będą dostępne pod koniec października.
Intel Extreme Masters ponownie w Katowicach

— Intel Extreme Masters to niesamowite wydarzenie łączące niepowtarzalne emocje zarówno fanów, jak i graczy oraz najbardziej zaawansowaną technologię i ekscytujące gry. Zaangażowanie się w te wyjątkowe momenty w grze jest w samym DNA Intel i jesteśmy dumni, że możemy być częścią tej niesamowitej podróży. Razem z ESL podnieśliśmy poprzeczkę do niewyobrażalnych wcześniej poziomów — powiedział Krzysztof Jonak, EMEA Territory Billings Accounts w firmie Intel.

W 2019 roku katowicki Spodek, podczas dwóch weekendów rozgrywek Intel Extreme Masters, odwiedziło 174 tysiące kibiców esportu. Na wszystkich platformach turniej “CS:GO” obejrzało łącznie 230 milionów widzów. Rozgrywki IEM w przyszłym roku będą zorganizowane w Katowicach ósmy rok z rzędu.