Lenovo IdeaPad C340: nieco szalony, zawsze kreatywny

Komputer – to brzmi nudno. Taka trochę lepsza maszyna do pisania z dostępem do internetu, dobra do wypracowań i tyle. A co, jeśli okaże się, że komputer który możesz zabierać ze sobą zarówno do kawiarni czy pubu, jak i na zajęcia albo imprezę może być urządzeniem  uniwersalnym, idealnie pasującym do kogoś tak pełnego pomysłów jak ty?
Lenovo IdeaPad C340: nieco szalony, zawsze kreatywny

IdeaPad C340 to tak zwany laptop konwertowalny albo 2-w-1, urządzenie będące kolejnym stadium ewolucji komputerów przenośnych. Jego ekran jest dotykowy, a dzięki specjalnej konstrukcji zawiasów można go ustawić w pozycjach, o jakich nie śniło się zwykłym notebookom. Jesteś z kolegami w kafejce i dyskutujecie o twoim najnowszym projekcie? IdeaPad C340 ustawiony w trybie namiotu będzie stanowił mobilną tablicę do prezentacji. Wieczorem masz ochotę “Netflix and chill”? Tryb podstawki zmieni twojego C340 w niewielkie kino. Masz do nadrobienia kilka poważnych lektur, albo pojawił się nowy komiks, który koniecznie trzeba przeczytać? Podczas dojazdu na uczelnię notebook może zamienić się w tablet, umożliwiając ci wygodną lekturę. Oczywiście, jest też tryb laptopa, ale nic o nim nie napiszę, bo i tak wszyscy wiedzą jak działa…

Dotykowy ekran, który jest źródłem supermocy C340 nadaje się nie tylko do nawigacji i obsługi palcem. Przy użyciu opcjonalnego piórka można wykorzystywać go tak, jak mają to w zwyczaju kreatywni studenci: do rysowania bezsensownych bazgrołów podczas wykładów. To znaczy, chciałem powiedzieć, do tworzenia odręcznych notatek, znacznie szybszych niż spisywane na klawiaturze i mogących układać się w mapę myśli, do szkicowania projektów, do opisywania zdjęć i komentowania dokumentów, czy wreszcie do grafiki cyfrowej. Wystarczy przez chwilę poużywać cyfrowego piórka, żeby nie móc wyobrazić sobie, jak można było żyć bez niego!

[banner slot=”text”]

Wyświetlacz IdeaPada C340 ma 14″ po przekątnej, co daje dużo przestrzeni na pomysły, a przecież sam komputer pozostaje smukły i lekki. Sprawdzi się więc jako towarzysz wiecznie zagonionego studenta, tym bardziej, że bateria zapewnia ok. 8 godzin pracy. Gdyby jednak okazało się, że energii zaczyna brakować, to z pomocą przychodzi technologia szybkiego ładowania RapidCharge. Gniazdko z prądem w studenckiej kafejce i po godzinie bateria IdeaPada naładuje się do 80 proc. pojemności.

Nietzsche napisał, że kiedy patrzysz w otchłań, otchłań patrzy na ciebie. Lenovo zadbało, żeby wtedy, gdy ty patrzysz w internet, internet nie patrzył na ciebie… Zintegrowana kamera do rozmów wideo ma osłonkę TrueBlock Privacy Shutter, która zasłania obiektyw uniemożliwiając podglądanie cię za pomocą złośliwego oprogramowania, mogącego przejąć zdalnie kontrolę nad kamerą.

IdeaPad C340 jest elastyczny jak ty i kreatywny jak ty. To świetny towarzysz, który zadba o to, by każdy z twoich pomysłów – i tych genialnych i tych zupełnie szalonych – zyskał szansę realizacji. | CHIP

[offers keywords=”lenovo+ideapad+c340″]

Więcej:IntelLenovo