lg g8x

LG G8X ThinQ – smartfon z drugim, doczepianym ekranem

Gdy Samsung i Huawei męczą się z drogą i nie do końca idealną technologią elastycznych wyświetlaczy, LG postanowiło obrać łatwiejszą drogę. G8X to smartfon, do którego można doczepić drugi, tej samej wielkości ekran. Dzięki temu użytkownik nie jest ciągle skazany na cięższy i grubszy zestaw.

Pierwszą generację LG Dual Screen, czyli konstrukcji podwójnego ekranu, widzieliśmy na przykładzie V50 ThinQ. Od tamtej pory LG poczyniło stosowne zmiany w swoim smartfonie. W LG G8X ThinQ znajdziemy dwa identyczne, 6,4-calowe ekrany OLED o rozdzielczości 2340 x 1080. Jeden z nich należy do smartfonu, czyli części, w której kryją się pozostałe podzespoły, a drugi pełni tylko rolę zewnętrznego wyświetlacza bez własnego źródła zasilania. Ekrany łączy się ze sobą bokiem, dzięki specjalnemu zawiasowi, który pozwala też zamykać i otwierać konstrukcję tak, jak książkę. Na zewnętrznej części dodatkowego wyświetlacza znajdziemy monochromatyczny, 2,1-calowy ekranik, który służy do pokazywania godziny i powiadomień.

lg g8x
Może nie wygląda to estetycznie z uwagi na grube ramki, ale jest funkcjonalne (fot. LG)

Wcześniej drugi ekran miał gorszą rozdzielczość. Niestety z dość trudnych do zrozumienia przyczyn, LG wyposażyło każdy z wyświetlaczy w wycięcie, chociaż w przypadku dodatkowego ekranu notch nie skrywa nawet aparatu. Na plus należy zaliczyć natomiast skaner linii papilarnych wbudowany w wyświetlacz główny, a także wygodę korzystania z samego urządzenia. Na drugim ekranie możemy wyświetlić odrębną aplikację, albo korzystać z rozszerzonego widoku pojedynczej. W ten sposób na przykład na jednej części możemy oglądać powiększone zdjęcie z galerii, a na drugiej miniaturki z albumu.

Najważniejsze jednak, że zawsze można odczepić dodatkowy ekran i korzystać z LG G8X ThinQ jak z normalnego smartfonu. A tego ani Galaxy Fold ani Mate X z uwagi na swoją budowę nie mogą zaoferować. A jak z pozostałymi parametrami? Zdecydowanie nie ma na co narzekać. Znajdziemy tu topowy Snapdragon 855, 6 GB RAM-u, 128 GB pamięci wewnętrznej oraz baterię o pojemności 4000 mAh. Obawy może budzić jedynie ten ostatni element, który będzie musiał przecież zasilać obydwa wyświetlacze.

Reklama

Zadowoleni powinni być na pewno miłośnicy audio. LG G8X ThinQ ma dwa 1,2-watowe głośniki, a także 32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy Hi-Fi Quad. Ponadto producent zadbał także o aparaty. Przedni ma rozdzielczość 32 MP i jasność f/1.9 (wielkość piksela 1,6 μm). Z tyłu znajdziemy zestaw złożony z 12-megapikselowego aparatu standardowego ze światłem f/1.8 (wielkość piksela 1,4 μm) oraz 13-megapikselowego aparatu szerokokątnego (136˚). Nowy smartfon LG jest też wyposażony w funkcję AI Action Shot, która wykrywa i kompensuje ruch fotografowanego obiektu ustawiając czas migawki 1/480 s, by uzyskać wyraźne zdjęcia obiektu znajdującego się w ruchu.

Niestety LG nie ujawniło ani ceny, ani przybliżonej daty premiery. Nieoficjalnie mówi się, że G8X ThinQ zadebiutuje w czwartym kwartale tego roku. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.