Netflix: polski serial na bazie powieści Jacka Dukaja

Sześcioodcinkowy serial oparty na powieści Dukaja “Starość aksolotla” nosić będzie tytuł “Kierunek: Noc”. Serial zostanie wyreżyserowany przez Belgów: Inti Calfata (“Greenland”) oraz Dirka Verheye’a (“16+”). Producentami wykonawczymi będą zaś Dukaj oraz Tomasz Bagiński (“Wiedźmin”).
Netflix: polski serial na bazie powieści Jacka Dukaja

“Starość aksolotla” to powieść SF, która namieszała nieco na rynku wydawniczym, ponieważ opublikowana została w 2015 r. wyłącznie jako e-book wydany przez Allegro. Elektronicznemu wydaniu towarzyszył materiał wideo, umieszczony na platformie Vimeo. Dodatkowo, powieść wzbogacają przypisy, ilustracje, a nawet projekty mechów, kolorowe i czarno-białe ilustracje. Nie zabrakło też szkiców schematów do druku 3D mechów pojawiających się w książce.

Mikropowieść Jacka Dukaja to historia dziejąca się tuż po apokalipsie. Garstka ocalałych ludzi zdążyła przenieść swoją świadomość do komputerów. Pozostając na ziemi poruszają się w mechach. Serial zaczyna się od katastrofalnego w skutkach zjawiska słonecznego. Gwiazda niszczy wszystko na swojej drodze. Pasażerowie i członkowie załogi nocnego lotu z Brukseli obierają kurs na zachód, aby szukać schronienia w mroku. To ich jedyna szansa na przetrwanie.

“Kierunek: Noc” pojawi się na Netfliksie w 2020 roku. Dokładnej daty jeszcze nie znamy.

To kolejna produkcja Netflixa, w której weźmie udział Tomasz Bagiński.

Bagiński kręci “Wiedźmina” dla Netflixa