Niedługo zatelefonujemy z poziomu systemu Windows

Aby to zrobić trzeba na komputer pobrać aplikację Twój Telefon z Microsoft Store w Windows 10, a ze sklepu Google Play odpowiednik Twojego Telefonu dla smartfonów z Androidem 7.0 lub wyższym. Po połączeniu i zalogowaniu się na obu urządzeniach, będziemy mogli nie tylko przeglądać wiadomości i zdjęcia, jak do tej pory, ale także wykonamy i odbierzemy połączenie.
windows
windows

W kolejnej wersji pojawią się też inne przydatne funkcje takie jak wskaźnik rozładowania baterii. Dzięki temu bez wyjmowania smartfonu z kieszeni dowiemy się kiedy powinniśmy podłączyć go do ładowania. Niestety, wadą aplikacji Twój Telefon jest to, że mobilna wersja może dość szybko rozładować urządzenie. Choć trzeba przyznać, że możliwość dzwonienia za pomocą komputera jest bardzo wygodnym rozwiązaniem i łatwo się do tej funkcji przyzwyczaić.

Z podobnych funkcji już od dawna korzystają użytkownicy urządzeń Apple. Tak mogło być zapewne też w przypadku Microsoftu, gdyby producent nie porzucił rozwijania mobilnej wersji systemu Windows na smartfony. Od pewnego jednak czasu amerykański koncern zrozumiał, że nie musi wcale rywalizować z Androidem i iOS-em, aby być obecnym na rynku. W sklepie Google Play jest wiele popularnych aplikacji Microsoftu, w tym pakiet biurowy Office 365, komunikator Skype i klawiatura SwiftKey. Niedawno pisaliśmy też w CHIP-ie o alternatywie Microsoftu dla domyślnej aplikacji do odbierania i wysyłania SMS-ów w Androidzie. Aplikacja Mój telefon może być kolejną ciekawą propozycją dla użytkowników smartfonów z systemem Google. | CHIP

SMS Organizer – czyli komunikator Microsoftu dla Androida