Oppo: trzy technologie superszybkiego ładowania smartfonów

Oppo od dłuższego czasu rozwija swoją autorską technologię superszybkiego ładowania SuperVooc. Druga generacja ładowarek SuperVooc wykorzystuje elementy półprzewodnikowe z azotku galu, dzięki czemu udało się skrócić czas ładowania i zmniejszyć samą ładowarkę. 65W SuperVOOC 2.0 pozwoli naładować baterię do 100 procent w ciągu zaledwie pół godziny. I to baterię nie byle jaką, ale o pojemności 4000 mAh. Pierwszy smartfon, w którym pojawi się obsługa rodzaju ładowania, trafi do sprzedaży już na początku października. Będzie nim Oppo Reno Ace.
oppo
oppo

https://youtu.be/PMW3T-DOnMM

Chiński producent ulepszył również ładowanie bezprzewodowe. Technologia 30W Wireless VOOC pozwoli uzupełnić do pełna baterię o pojemności 4000 mAh w ciągu 80 minut. Firma wprowadziła w tym przypadku kilka rozwiązań związanych z bezpieczeństwem, m.in. system zapobiegający przegrzaniu oraz funkcję wykrywania ciał obcych, która natychmiast zatrzymuje ładowanie po wykryciu na płytce indukcyjnej innych metalowych przedmiotów.

Zmodernizowany został również standard VOOC. Wersja 4.0. zasilania, ze względu na większą w porównaniu z VOOC 3.0 moc ładowania, pozwoli uzupełnić baterię o pojemności 4000 mAh do pełna w ciągu 73 minut, czyli o 12 proc. szybciej niż w przypadku poprzedniej generacji. Udało się to osiągnąć dzięki udoskonaleniu algorytmu VFC, który skraca czas uzupełniania ostatnich 10 proc. pojemności baterii. VOOC 4.0 zobaczymy w akcji  w spodziewanym wkrótce smartfonie Oppo K5.

Od czasu udostępnienia technologii VOOC w 2014 roku Oppo złożyło ponad 1700 wniosków patentowych. Szybkie ładowanie chińskiego producenta oferuje już ponad 30 modeli urządzeń, z których korzysta ponad 145 mln użytkowników z całego świata. Oppo znajduje się aktualnie na 5. miejscu rankingu największych producentów smartfonów.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Schwytać energię