Pokemon Go banuje użytkowników smartfonów Xiaomi

Duża popularność “Pokemon Go” oraz wykorzystanie rozszerzonej rzeczywistości jako głównego mechanizmu gry sprawiły, że Niantic musiał wprowadzić różnego rodzaju zabezpieczenia przed oszukiwaniem. Leniwi gracze w niedługi czas po premierze korzystali np. z aplikacji symulujących przebywanie w innej lokalizacji. To pozwalało eksplorować mapę gry bez fizycznego poruszania się w świecie. Obecnie większość tego typu praktyk udało się ukrócić, a każdy kto próbuje oszukiwać otrzymuje ostrzeżenia lub bany.
pokemon go
pokemon go

Niestety okazuje się, że Niantic zbyt nadgorliwie podeszło do sprawy. Na forum Reddit pojawiły się posty użytkowników smartfonów Xiaomi (m.in. Redmi Note 6 i Redmi Note 7), których konta w Pokemon Go zostały tymczasowo zawieszone, choć nie złamali oni regulaminu.

Otrzymałem dwa ostrzeżenia we wrześniu, jedno po drugim, bez konkretnego powodu. Nie potrafię znaleźć innego wyjaśnienia, niż jest to błąd techniczny. Support Niantic ciągle powtarza, że dopóki przestrzegam regulaminu, nie powinno być powodów do niepokoju, ale jestem bliski otrzymania permanentnego bana bez powodu. – napisał jeden z użytkowników Reddita.

pokemon go
Ostrzeżenie jakie otrzymują użytkownicy niektórych smartfonów Xiaomi (fot. Ubergizmo)

Część użytkowników uważa, że problemem może być funkcja Boost Speed w smartfonach z MIUI 10. Dzięki niej gry działają szybciej, ale możliwe, że jest interpretowana przez system bezpieczeństwa “Pokemon Go” jako oszustwo. Na razie Niantic nie ustosunkowało się w tej sprawie. | CHIP

https://www.chip.pl/2019/06/niantic-pozywa-hakerow-za-oszukiwanie-w-pokemon-go/