Profoto C1 i C1 Plus – kompaktowe lampy błyskowe, by zrobić dobre zdjęcie telefonem

Szwedzka firma Profoto zajmuje się produkcją systemów oświetlenia studyjnego od 1968 roku. Z urządzeń tego producenta korzystają najlepsi na świecie fotografowie, tacy jak Annie Leibovitz czy David LaChapelle. Teraz, Profoto postanowiło iść z duchem czasu i otworzyło się na fotografię mobilną. Lampy studyjne C1 i C1 Plus to rozwiązanie dla osób, które nie chcą rezygnować z doskonałej jakości zdjęć, a jednocześnie cenią sobie wygodę jaką zapewniają smartfony.
Profoto C1 i C1 Plus – kompaktowe lampy błyskowe, by zrobić dobre zdjęcie telefonem

Profoto C1 i C1 Plus
Kompaktowe lampy Profoto C1 i C1 Plus pozwolą zrobić wysokiej jakości zdjęcie za pomocą smartfonu (fot. Profoto)

Obie lampy są niewielkich rozmiarów, dzięki czemu można je zmieścić w dłoni. Model C1, kosztujący 1290 zł, przeznaczony jest wyłącznie do współpracy ze smartfonami, zaś C1 Plus to lampa (droższa o tysiąc złotych), będąca pełnoprawną częścią rodziny Profoto, gdyż poza możliwością wyzwalania jej z poziomu aparatów (wyzwalaczem Air Remote), umożliwia także wykorzystywanie kompatybilnych modyfikatorów Clic (narzędzi do kształtowania światła doskonale znanych użytkownikom lamp Profoto A1 czy A1X). Aby wygodniej pracować z C1 Plus, można zamontować ją na statywie. Daje to więcej opcji profesjonalistom, którzy za pomocą smartfona mogą uzyskać artystyczny efekt. Cena pojedynczego filtra z serii Click wynosi 199 zł, w zestawie 569 zł.

Obecnie studyjne lampy szwedzkiego producenta działają jedynie z iPhone’ami (fot. Profoto)

Niestety, z urządzeń mogą obecnie skorzystać jedynie użytkownicy smartfonów Apple (modele iPhone 7 i nowsze). Biorąc pod uwagę rozwój fotografii mobilnej, ograniczenie się jedynie do urządzeń amerykańskiego producenta można uznać za błąd. Dlatego miejmy nadzieję, że z kompaktowych lamp studyjnych Profoto będą mogli w swojej pracy skorzystać także twórcy posiadający najnowsze smartfony z Androidem na pokładzie, bo oświetlenie to faktycznie pięta achillesowa fotografii mobilnej. | CHIP

[offers keywords=”profoto”]

Więcej:fotografia