Reboot doskonałego serialu “Battlestar Galactica”

Sam Esmail, znany jako scenarzysta i reżyser serialu “Mr. Robot” będzie odpowiedzialny za reboot serialu “Battlestar Galactica”. Produkcja zostanie pokazana na nowej platformie NBC o nazwie Peacock. “Battlestar Galactica” to jeden z najlepszych seriali SF w historii tego gatunku. Świetna, trzymająca w napięciu opowieść, poruszająca m.in. wiele wątków etycznych i filozoficznych dotyczących relacji ludzi z androidami (Cylonami).
Reboot doskonałego serialu “Battlestar Galactica”

https://twitter.com/samesmail/status/1173987378894999552

Nie będzie, to wbrew wcześniejszym doniesieniom, remake serialu z 2004 r., ale reboot, czyli rozwinięcie wątków, które pojawiały się w oryginalnym serialu. 

Pierwsza wersja Battlestar Galactica, pojawiła się telewizji w 1978 r. Serial został zdjęty po jednym sezonie, mimo że już wówczas był bardzo popularny. Powrócił 20 lat później, w reżyserii Ronalda D. Moore’a, emitowany przez kanał Syfy. Powstały 4 sezony serialu i kilka filmów dodatkowo rozwijających fabułę.

“Battlestar Galactica” to opowieści o buncie maszyn. Ludzkość rozwija się bez przeszkód. Zakłada 12 kolonii na kolejnych planetach. Dzięki rozwojowi sztucznej inteligencji powstają zaawansowane maszyny – cyloni. Dochodzi do buntu cylonów. Po wieloletnim konflikcie cyloni wycofują się do bazy w głębi kosmosu, ale nie na zawsze. W pewnym momencie przypuszczają atak na Dwanaście Kolonii. Resztki ludzkości ratują się na okręcie bojowy starego typu – „Battlestar Galactica” – oraz statkach cywilnych, które w chwili ataku przebywały w kosmosie. Pod dowództwem komandora Adamy ocaleni ludzie podejmują się zadania odnalezienia na wpół mitycznej Trzynastej Kolonii, znanej też jako Ziemia.