Smart TV wysyłają dane Facebookowi, Google’owi i Netflixowi

Eksperci z amerykańskiego Northeastern University i Imperial College London sprawdzili, że Smart TV wysyłają serwisom takim jak Netflix, Google oraz Facebook spory pakiet informacji o swoich użytkownikach. I robią to nawet wtedy, gdy nie są używane.  Problem dotyczy telewizorów takich marek jak Samsunkg i LG. W przypadku Netflixa dane dotyczące posiadacza inteligentnego telewizora wysyłane były do serwisu nawet wtedy, gdy właściciel telewizora nie korzysta z usług platformy streamingowej. Nie tylko telewizory są niedyskretne. Głośniki i kamery wysyłają dane do Spotify i Microsoftu.
Smart TV wysyłają dane Facebookowi, Google’owi i Netflixowi

Raport
Fragment raportu, podsumowującego badanie przeprowadzone przez Northeastern University i Imperial College London. Pełną treść znajdziecie na stronie Mon(IoT)lab. 

W innym badaniu przeprowadzonym przez Uniwersytet Princeton naukowcy odkryli, że niektóre aplikacje wspierane przez Roku i FireTV wysyłały dane identyfikujące użytkowników do takich odbiorców jak Google.

Zgodnie z danymi zebranymi przez Nielsen tylko w USA pod koniec 2018 roku do internetu podłączonych było prawie 68 proc. urządzeń telewizyjnych. W tej sumie znalazły się nie tylko inteligentne telewizory, ale również produkty do strumieniowania wideo takie jak Roku czy Apple TV.