Zapowiedziano Homeworld 3 – kolejną część kosmicznego RTS-a

W trakcie Pax West 2019, zapowiedziano kontynuację legendarnej serii RTS-ów. Za produkcję “Homeworld 3” odpowiadać będzie Blackbird Interactive, studio założone przez Roba Cunninghama, twórcę pierwszej części. Firma stworzyła w 2016 roku “Homeworld: Deserts of Kharak” oraz zremasterowaną edycję dwóch pierwszych gier marki. O nowym tytule jeszcze niewiele wiadomo, ponieważ znajduje się on dopiero w fazie przedprodukcyjnej. Według założeń twórców, akcja rozegra się bezpośrednio po wydarzeniach z części drugiej. Przedstawiony zwiastun ma charakter czysto koncepcyjny –  ukazuje statki, które przeskakują w nadprzestrzeń.
homeworld 3
homeworld 3

Co ciekawe, producent pomimo posiadania wydawcy zdecydował się na zbiórkę w serwisie crowdfundingowym Fig. Nie chodzi jednak typowo o pozyskanie środków na ukończenie gry, ponieważ tych twórcom nie brakuje – warunkiem sukcesu kampanii było zebranie zaledwie 1 dolara. Blackbird Interactive chce jednak w ten sposób zaangażować społeczność fanów. Każdy kto wesprze kampanie otrzyma dostęp do informacji z wewnątrz studia, a także możliwość oceny poszczególnych etapów pracy. Na efekty tej decyzji nie trzeba było długo czekać. W ciągu zaledwie doby “Homeworld 3” pozyskało od graczy ponad 254 tys. dolarów.

O ile na pełnoprawną część gry będziemy musieli długo czekać, prawdopodobnie do 2022 roku, tak być może wcześniej gracze będą mogli zagrać w mobilny spin-off. “Homeworld Mobile” (tytuł roboczy) pozwoli na eksplorację odmiennych galaktyk. Na pierwszym zwiastunie wykorzystującym silnik z gry tytuł wygląda całkiem nieźle. Niestety twórcy nie zdradzili przybliżonej daty premiery. Wiemy jedynie, że w ramach wczesnego dostępu zagrają w nią wspierający “Homeworld 3″.

[banner slot=”text”]

“Homeworld” to gra komputerowa z gatunku RTS, która zadebiutowała na PC w 1999 roku. Tytuł opowiada historię ludzkiej rasy Kushan, która została zepchnięta w nieprzyjazne warunki odległej galaktyki przez wrogich najeźdźców. Gdy po wielu pokoleniach ludzie zamierzają wrócić do domu, okazuje się, że dawni najeźdźcy powrócili. Poza rozbudowaną i wciągającą fabułą “Homeworld” został zapamiętany przede wszystkim jako pierwsza gra RTS, która wprowadziła trójwymiarową grafikę i opcję swobodnej kamery.