Apple iPhone SE 2 – wyciekły nowe informacje

iPhone SE ma niewielkie gabaryty i proporcjonalną do nich cenę, czym kusi tych nabywców, którzy pragną mieć iPhone’a, ale nie wydawać nań worka złotych monet. Pogłoski o premierze najnowszego modelu od jakiegoś czasu pojawiają się już w sieci, ale do tej pory nie padały żadne konkrety. Jak donosi serwis Mcworld mniejszego iPhone’a SE można się spodziewać na rynku już wiosną przyszłego roku. Powołuje się przy tym na słowa analityka rynku w  TF International Securities, Ming-Chi Kuo, który zajmuje się między innymi zbieraniem informacji pochodzących z azjatyckiego łańcucha dostaw Apple i wyciągając z nich wnioski o przyszłych posunięciach giganta z Cupertino.
iPhone SE2

iPhone SE2

To właśnie Ming-Chi Kuo uznał, że nowy iPhone SE pojawi się w pierwszym kwartale 2020 roku. Mimo, że podczas wrześniowej konferencji Apple nowy model się nie pojawił i nikt o nim się nawet nie zająknął. Dlaczego? Być może z bardzo prostego powodu. 4-calowy smartfon nie jest czym spektakularnym, nawet jeśli poszukiwanym przez klientów.

W notatce przygotowanej dla TF International Securities, do której dotarł z kolei serwis MacRumors, Ming-Chi Kuo napisał, żę spodziewa się urządzenia o konstrukcji i specyfikacji podobnej do iPhone’a 8, ale z szybszym procesorem A13 i 3 GB pamięci RAM LPDDR4X. Według analityka Apple planuje sprzedać w 2020 r. ok. 30-40 mln. tych smartfonów. Kuo uznał, że “iPhone SE 2” będzie “najlepszym wyborem” dla około 100 milionów dotychczasowych posiadaczy iPhone’ów 6 i 6 Plus.

[banner slot=”text”]

Wiele wskazuje, że iPhone SE 2 będzie mieć wyświetlacz o przekątnej 4,7-cala oraz przycisk Home z Touch ID, tak jak iPhone 8, bez Face ID oraz tylko jeden aparat. Cena – to w zasadzie spekulacje. Kiedy nowe iPhone’y 8 i iPhone SE pojawiły się na rynku kosztowały odpowiednio 699 dolarów i 399 dolarów. Obecnie Apple sprzedaje iPhone’a 8 za 449 dol. (2349 zł) w podstawowej wersji 64 GB. iPhone SE kosztował w dniu premiery 399 dol. (2149 zł), później jego cena została obniżona do 349 dol. (w Polsce – do 1729 zł). Można się spodziewać, że cena iPhone’a SE 2 będzie zostanie podobnie skalkulowana.

[offers keywords=”iPhone+SE”]

Więcej:iPhone