Essential – nowa odsłona telefonu zaprojektowanego przez Andy Rubina

Essential – to marka opracowana przez Andy’ego Rubina. Ojciec Androida kolejny raz stawia na oryginalność. Jego nowy smartfon Essential PH-2, zwany też Project Gem jest wąski i długi. Proporcje smartfonu zdecydowanie odstają od tych, które stosowane są przez innych producentów. Andy Rubin pochwalił się nowym modelem na Twitterze:
Essential PH2 - nowy projekt Andy'ego Rubina
Essential – project GEM

https://twitter.com/Arubin/status/1181688574975983616

Smartfon powstający w ramach Project GEM (lub inaczej Essential PH-2) jest długi i wąski. Wygląda trochę tak, jak gdyby projektant postanowił z jednego typowego telefonu o przekątnej powiedzmy prawie 6 cali, zrobić dwa. Wyglądem przypomina więc trochę pilot do telewizora, tyle że dużo bardziej urodziwy. Zwróćcie uwagę na obłędne barwy obudów, które, jak podkreśla Andy Rubin, zmieniają kolor w zależności od kąta patrzenia. Z tyłu, umieszczony został też czytnik linii papilarnych, którego wypukłość wygląda trochę jak wulkaniczny krater.

[banner slot=”text”]

Andy Rubin podkreśla także, że nietypowy kształt wymusił zastosowanie nowego, dostosowanego interfejsu użytkownika. Na opublikowanych zdjęciach widać, że w przypadku Google Maps interfejs telefonu dostosowuje się do wąskiego i długiego ekranu. Pytanie, jak poradzą sobie z tym inne aplikacje.

Essential PH-1 był jak dotąd pierwszym i jedynym smartfonem marki Essential. Zapowiedziany w maju 2017 r. wkrótce potem trafił do klientów. Był to pierwszy w istocie bezramkowy telefon. Jego sprzedaż nie była jednak spektakularnym sukcesem. Ostatecznie produkcję wstrzymano. Teraz czas na kolejny krok.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Produkcja Essential Phone’a nie będzie kontynuowana