Firma założona przez brata Pablo Escobara chce pozwać Elona Muska

Firma Escobar Inc., założona przez Roberto Escobara, wygrała już jedną sprawę w amerykańskim sądzie. Dotyczyła ona domeny PabloEscobar.com. Jej były właściciel domagał się za jej odsprzedaż 3 milionów dolarów. Jednak mafiozi poszli do sądu, w którym… wygrali sprawę. Amerykański wymiar sprawiedliwości nakazał przekazać stronę firmie Escobar Inc W chwili pisania tej informacji nie znajduje się na tej stronie nic ciekawego, jednak wkrótce ma się to zmienić. Firma Roberto Escobara chce za jej pośrednictwem sprzedawać m.in. od 2020 roku miotacze ognia w cenie 250 dolarów za sztukę, a także inne produkty sygnowane nazwiskiem narkotykowego Bossa.
Firma założona przez brata Pablo Escobara chce pozwać Elona Muska

[banner slot=”text”]

W wywiadzie dla portalu The Next Web, prezes Escobar Inc. Olof Gustaffson stwierdził, że Pablo Escobar wydał setki milionów dolarów, aby zadbać o swój wizerunek. Wcześniej, w 2016 roku firma Escobar Inc wysłała list do Netflixa, w którym domagała się zapłaty 1,1 miliarda dolarów za wykorzystanie wizerunku Pablo Escobara w hitowym serialu “Narcos”. Teraz firma chce się zabrać za firmę Elona Muska, ponieważ jak twierdzą przedstawiciele rodzinnego biznesu, ukradła pomysł na sprzedaż miotaczy ognia.

Do żądań firmy Roberto Escobara odniósł się Elon Musk. Przedsiębiorca grzecznie zauważył, że Boring Company sprzedaje produkt o nazwie “Not a Flamethrower” (dosłownie: “To Nie Jest Miotacz Ognia”). Warto przypomnieć, że Boring Company w styczniu 2018 roku dla żartu wystawiła na swojej stronie 20 tysiecy miotaczy ognia, które rozeszły się jak świeże bułeczki. Roberto Escobar twierdzi, że tuż przed tym jak Elon Musk ujawnił swój pomysł, jeden z inżynierów Boring Company odwiedził posiadłość rodzinną Escobara, w której pokazano mu działający miotacz ognia. Nie wiemy oczywiście na ile te twierdzenia są prawdziwe, jednak z pewnościa czeka nas gorąca sądowa batalia. Choć miejmy nadzieję, że bez użycia miotaczy ognia. | CHIP

WARTO PRZECZYTAĆ:

Elon Musk i jego nowa zabawka

 

Więcej:Elon Musk