GoPro Hero 8 i GoPro Hero Max debiutują na rynku

Już filmy zarejestrowane GoPro 7 robiły bardzo dobre wrażenie. Producent nie ustaje jednak w wysiłkach i dopieszczaniu swojej technologii HyperSmooth, czyli płynnej stabilizacji obrazu. Użytkownicy GoPro Hero 8 mogą zapomnieć o gimbalu. Poprawiono również tryb LiveBurst, HDR, TimeWarp, SuperPhoto oraz time lapsy w trybie nocnym. Ważną zmianą jest umiejscowienie mocowania GoPro mount bezpośrednio w kamerze. Wcześniej należało dokupić dodatkową ramkę. Kamerka jest także lżejsza o 14% od poprzednika i może teraz zapisywać zdjęcia RAW w każdym trybie foto.
gopro hero 8
gopro hero 8

GoPro Hero 8 Black

Dla użytkowników, którzy chcą wycisnąć ostatnie soki z kamery sportowej GoPro przygotowało kilka modułowych akcesoriów kompatybilnych z GoPro Hero 8. Co ciekawe wszystkie trzy można równocześnie zamontować na jednym urządzeniu. Wśród modułów znajdziemy Media Mod (dodatkowe wejście 3,5 mm, dwa pasywne gniazda stopki, USB typu C i wbudowany mikrofon) w cenie 79 USD, Display Mod (1,9-calowy, obracany ekran) w cenie 79 USD oraz Light Mod (dodatkowe, wodoodporne oświetlenie o jasności 200 lumenów) w cenie 49 USD.

gopro hero 8
Komplet modułów zamontowany na jednej kamerce (fot. GoPro)

Po raz pierwszy na rynku kamer sportowych pojawiła się opcja nagrywania w najnowszym kodeku H.265 HEVC z przepustowością danych 100 Mbps. Jeżeli chodzi o maksymalną rozdzielczość, to jest nią 4K i 60 kl./s. w trybie Linear lub 4K i 120 kl./s. w trybie Wide. Za GoPro Hero 8 Black zapłacimy 1899 zł – dokładnie tyle, co rok temu za poprzednią generację. Niestety nie wiadomo, czy producent wyda również tańsze wersje kamer (Silver/ White).

GoPro Hero 8 Max

Za 2399 zł kupimy zaś w Polsce kamerę sferyczną. Hero 8 Max może nagrywać obraz w dwóch trybach. Tryb 360 stopni to klasyczne rozwiązanie wykorzystujące dwie soczewki rejestrujące obraz w rozdzielczości 5,6K przy prędkości 30 kl./s. Co ważne materiał jest zapisywany na jednej karcie pamięci, wykluczając ręczne łączenie materiału z obu soczewek. Tryb HERO z kolei pozwala nagrywać tradycyjny oraz w 4 dostępnych polach widzenia w rozdzielczości 1440 p przy prędkości 60 kl./s.

GoPro Max również oferuje stabilizację Hypersmooth, Timewarp i Livestreaming w FullHD. Dzięki 6 mikrofonom kamera rejestruje dźwięk przestrzenny. Ma niestety mniejszą wodoszczelność (do 5 m). Nie zabrakło także trybu łatwej panoramy – jednym kliknięciem kamera wykonuje fotografię o 270-stopniowym kącie widzenia i rozdzielczości 6,2 MP. Obydwie kamery można już kupić w Polsce. Akcesoria pojawią się w sprzedaży w grudniu. | CHIP

[offers keywords=”gopro”]

Więcej:GoPro