HTC Exodus 1s – smartfon z portfelem bitcoina już dostępny w Europie

Producent zapewnia, że Exodus 1s jest odporny na popularne ataki wykorzystujące oprogramowanie kradnące dane. Ze względu na to, że portfel kryptowalut działa niezależnie od systemu operacyjnego, przestępcy nie będą w stanie przechwycić wpisywanych danych portfela. HTC Exodus 1s kosztuje 220 euro (około 940 złotych) i pozwala kupować, sprzedawać i otrzymywać kryptowaluty. Smartfon ma 5,7-calowy dotykowy wyświetlacz i baterię o pojemności 3000 mAh. HTC Exodus 1s ma też dwa aparaty, przedni i tylny, oba z matrycami 13 MP.
HTC Exodus 1s – smartfon z portfelem bitcoina już dostępny w Europie

HTC Exodus 1s to tani telefon pozwalający bezpiecznie przechowywać i handlować kryptowalutami (fot. HTC)

Warto przy tym zaznaczyć, że Exodus 1s można kupić obecnie jedynie za pośrednictwem kryptowalut, podobnie jak to było w przypadku dostępnego od roku droższego modelu Exodusa 1. W końcu jednak tajwański producent zdecydował o wprowadzeniu możliwości zakupu także za tradycyjne pieniądze, prawdopodobnie ze względu na duże wahania kursu kryptowalut. Exodus 1 został wyceniony w marcu na 700 dolarów, czyli około 2700 złotych.

Wiara HTC w technologię blockchain i kryptowaluty wydaje się niezachwiana. I choć jest to ciągle rynek bardzo niszowy, to trzeba przyznać, że pomysł na zapewnienie sprzętowego zabezpieczenia pieniędzy jest ciekawą funkcją, która z pewnością by się przydała także w przypadku tradycyjnych systemów bankowych. | CHIP