HTC Exodus 1s – smartfon z portfelem bitcoina już dostępny w Europie

Urządzenie pozwala uruchomić pełny węzeł bitcoina.

Producent zapewnia, że Exodus 1s jest odporny na popularne ataki wykorzystujące oprogramowanie kradnące dane. Ze względu na to, że portfel kryptowalut działa niezależnie od systemu operacyjnego, przestępcy nie będą w stanie przechwycić wpisywanych danych portfela. HTC Exodus 1s kosztuje 220 euro (około 940 złotych) i pozwala kupować, sprzedawać i otrzymywać kryptowaluty. Smartfon ma 5,7-calowy dotykowy wyświetlacz i baterię o pojemności 3000 mAh. HTC Exodus 1s ma też dwa aparaty, przedni i tylny, oba z matrycami 13 MP.

HTC Exodus 1s to tani telefon pozwalający bezpiecznie przechowywać i handlować kryptowalutami (fot. HTC)

Warto przy tym zaznaczyć, że Exodus 1s można kupić obecnie jedynie za pośrednictwem kryptowalut, podobnie jak to było w przypadku dostępnego od roku droższego modelu Exodusa 1. W końcu jednak tajwański producent zdecydował o wprowadzeniu możliwości zakupu także za tradycyjne pieniądze, prawdopodobnie ze względu na duże wahania kursu kryptowalut. Exodus 1 został wyceniony w marcu na 700 dolarów, czyli około 2700 złotych.

Wiara HTC w technologię blockchain i kryptowaluty wydaje się niezachwiana. I choć jest to ciągle rynek bardzo niszowy, to trzeba przyznać, że pomysł na zapewnienie sprzętowego zabezpieczenia pieniędzy jest ciekawą funkcją, która z pewnością by się przydała także w przypadku tradycyjnych systemów bankowych. | CHIP