Huawei Mate 30 Pro będzie w Polsce? Są pewne sygnały

Huawei Mate 30 Pro pojawił się na liście telefonów wymienionych przy okazji kłopotów z działaniem funkcji Obraz w obrazie na polskiej stronie Huawei.pl w dziale Wsparcie. Czy w związku z tym znaczy to, że możemy się spodziewać tego telefonu w sprzedaży w naszym kraju? Nie jest to niemożliwe, ostatecznie we wrześniu telefon został pokazany podczas konferencji w Monachium, ale… Tak naprawdę pojawienie się tego modelu na wspomnianej stronie to zapewne wynik umieszczenia na liście wszystkich telefonów, w których pojawia się ta funkcja Obraz w obrazie. Raczej mamy więc do czynienia z automatycznym tłumaczeniem strony, niż z faktyczną zapowiedzią bliskiej polskiej premiery.
Mate 30 Pro
Mate 30 Pro

Huawei support
Pierwszy na liście telefon, którego tu w zasadzie być nie powinno. Pomyłka czy proroctwo?

Jest wprawdzie pewna przesłanka wskazująca, że Huawei sonduje europejski rynek. Smartfony pojawiły się w ofercie rumuńskiego sklepu Quick Mobile. W tym sklepie HUAWEI Mate 30 Pro Dual Sim z 8 GB RAM, 256 GB na dane kosztuje 5499 lei, czyli ok. 5014 zł. Model ze 128 GB danych jest tańszy, kosztuje 4999 lei, co w przeliczeniu na złotówki daje ok. 4560 zł.  Natomiast, wersja bez Pro w nazwie, z 6 GB RAM i 128 GB pamięci wyceniona została na 3599 lei. Niestety, nie mam opcji wysyłki do Polski.

[banner slot=”text”]

Gdyby się okazało, że rumuńscy nabywcy chętnie sięgają po ten model, być może chiński producent zdecyduje się go wprowadzić jednak na rynki innych krajów, lub zrobi to szybciej niż planował. Tym bardziej, że pojawiają się kolejne doniesienia o tym, że mimo prób blokowania ręcznej możliwości wgrywania aplikacji Google, opcja ta pozostaje aktywna. Huawei nie zamknął bowiem backdoora, umożliwiającego samodzielne instalacje.

Huawei Mate 30 i 30 Pro wzbudzają duże emocje, głównie ze względu na świetne parametry (sercem urządzenia jest procesor HiSilicon Kirin 990) i oczywiście fotograficzne możliwości, które są mocną stroną flagowców Huawei.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Huawei Mate 30 i Mate 30 Pro jednak bez usług Google

Więcej:Huawei