Huawei zainwestuje w Polsce 10 mln dolarów

Podczas konferencji Huawei Developer Day ze strony Jeffersona Zhanga, dyrektor zarządzający Huawei CBG Polska padła obietnica zainwestowania w naszym kraju 10 mln dolarów. Pieniądze mają zostać przeznaczone na rozwój ekosystemu funkcjonującego w oparciu o Huawei Mobile Services (HMS). A inwestycja ma zachęcić deweloperów tworzenia aplikacji przeznaczonych dla HMS.
Huawei Developer

Huawei Developer

Wspomniany ekosystem to własne rozwiązanie Huawei będące bazą dla usług takich jak Mobilna Chmura, Motywy, Przeglądarka i AppGallery. Od strony programistycznej są to rozwiązania takie jak m.in. ID Huawei Authentication, Huawei Push, Huawei IAP, Huawei Adds.

To właśnie ten ekosystem chińska firma chce rozwijać w Polsce. Podczas konferencji padły słowa, że Polska to jeden z dziesięciu najważniejszych rynków na świecie.

W pierwszej fazie inwestycji wydamy 10 milionów dolarów na program partnerski zachęcający twórców i właścicieli aplikacji do obecności w ekosystemie z naciskiem na sklep z aplikacjami Huawei AppGallery – powiedział Jefferson Zhang, dyrektor zarządzający Huawei CBG Polska.

Do współpracy Justyna Jaworska z Huawei Consumer Business Group powiedziała: – Nasz ekosystem jest w trakcie ekspansji. Jest to najlepszy moment, żeby do nas dołączyć, wejść w program partnerski w momencie, gdy będziemy w niego inwestować ze szczególną siłą. Za nami pierwsza, wdrożona z sukcesem, integracja aplikacji Yanosik z HMS Core. Jeszcze w tym roku wprowadzimy trzy nowe usługi, które sprawią, że współpraca z Huawei będzie dawać jeszcze więcej możliwości promowania polskiego contentu, nie tylko w kraju, ale także globalnie.

Więcej:Huawei