Jedna aplikacja zastąpi wszystkie pojedyncze moduł mobilnego Office’a

Jak donosi serwis ZDNet Microsoft planuje zastąpić mobilne wersje aplikacji Office jedną aplikacją. Na razie nosi roboczą nazwę Unity. Unity trafi na wszystkie smatfony z Androidem i system iOS. Jedna aplikacja zawierająca moduły pakietu to nie tylko mniejsza liczba ikon, co nie jest szczególnie kłopotliwe, ale przede wszystkim mniejsze zapotrzebowanie na zasoby systemowe smartfonów. Nowe narzędzie będzie nieco uboższe w funkcje, ale pozwoli ono wyświetlać oraz w podstawowy sposób edytować dokumenty w kompatybilnych formatach.
Jedna aplikacja zastąpi wszystkie pojedyncze moduł mobilnego Office’a

Ze specjalną wersją mobilnego Office’a mogli się już spotkać użytkownicy Samsungów. Dwa lata temu Microsoft i Samsung podpisały umowę, na mocy której pakiet Office jest preinstalowany np. na Samsung Galaxy Note. Dociekliwy użytkownik mógł zauważyć, że w istocie są to nie wersje Worda, Excela i PowerPointa na Androida lecz pakiet Microsoft Office Mobile. I taką właśnie aplikację mogą pobrać użytkownicy Galaxy ze sklepu Samsunga. (Obecnie nie jest dostępny dla innych urządzeń z Androidem w sklepie Google Play).

Po wprowadzeniu Unity każdy użytkownik smartfona z Androidem lub iOS-em będzie mógł pobrać aplikację oferującą podstawowe funkcje pakietu Office w wersji mobilnej. Podobno aplikacja będzie darmowa (nawet dla osób bez aktywnej subskrypcji Office 365), z ograniczeniem do podstawowych funkcji, pozwalających jednak przeglądać i edytować dokumenty. Aby uzyskać bardziej zaawansowane funkcje, użytkownicy mogą kupić subskrypcje Office 365.

Więcej szczegółów dotyczących wprowadzenia Unity poznamy zapewne podczas listopadowej konferencji Microsoft Ignite.

Podobny ruch amerykańska firma może wykonać wkrótce na komputerach osobistych, gdzie wszystkie narzędzia będzie można uruchamiać z poziomu jednego programu. Szczegóły na temat nowego rozwiązania poznamy z pewnością na konferencji Ignite w listopadzie.

Więcej:Microsoft