Laptopy gamingowe

Z danych zaprezentowanych przez firmę konsultingową Activate wynika, że liczba fanów e-sportu w 2016 roku wynosiła 270 milionów, natomiast w 2019 r. – już 451 mln. Activate szacuje również, że ponad 250 mln ludzi śledzi rozgrywki e-sportowe w sieci, a większość z nich również gra. Nie ulega wątpliwości, że gaming z roku na rok wyraźnie rośnie w siłę, stając się przy okazji nie tylko rozrywką, ale również liczącą się na świecie dziedziną sportu. Granie na profesjonalnym poziomie, umożliwiające udział w zawodach o zasięgu międzynarodowym, np. zawody ligi ESL, wymaga wielogodzinnego treningu oraz maksymalnie wydajnego sprzętu. Laptopy gamingowe dla najbardziej wymagających, takie jak OMEN X 2S od HP, nie ustępują pod tym względzie pecetom, a przy tym dzięki pełnej mobilności pozwalają na trenowanie nawet podczas wakacyjnego wyjazdu.
HP Omen
HP Omen

Maksymalna wydajność w imię płynności gry

Najważniejszymi elementami warunkującymi wydajność sprzętu gamingowego są karta graficzna i procesor. Za wystarczające podczas grania uważane są karty RTX 2070 i RTX 2080 z 8 GB RAM. Zapewniają one wyraźny wzrost wydajności współczesnych gier klasy AAA, a także obsługę jakości 4K HDR przy 60 klatkach na sekundę. Współczesny gracz może też wybrać rozwiązanie Nvidia RTX. To technologia wybiegająca w gamingową przyszłość – łączy Ray Tracing w czasie rzeczywistym, sztuczną inteligencję i programowalne cieniowanie, co pozwala na uzyskanie płynności animacji i poziom realizmu przekraczający tradycyjne techniki renderingu. Nvidia szacuje, że do 2035 roku RTX będzie standardem w grach, a już teraz elementy tej techniki można doświadczyć w takich tytułach jak Metro Exodus czy Shadow of the Tomb Raider. Co więcej, technologia synchronizacji obrazu G-Sync oraz matryca o odświeżaniu nawet do 240 Hz laptopa Omen X 2S firmy HP pozwala naprawdę komfortowo – bez zacinania, rozmazywania czy migotania obrazu grać w popularne FPS-y (jak CS: GO).

HP Omen

Generowanie wysokiej liczby klatek na sekundę wymaga również mocnego procesora i pamięci RAM o pojemności min. 12 GB. Omen X 2S od HP, zależnie od konfiguracji, oferuje 6- lub 8-rdzeniowy procesor Intel z serii Core i9 oraz do 32 GB pamięci DDR4 RAM o taktowaniu 3200 MHz. Jednak wysoki framerate karty graficznej i wydajny CPU to nie wszystko. Wybierając laptop gamingowy, należy również zwrócić uwagę na szybkość odczytu danych z dysku twardego. Dysk SSD 1 TB zastosowany w laptopie Omen X 2S firmy HP zapewnia szybką pracę komputera podczas wielozadaniowej pracy.

Wygoda i trwałość komponentów

Laptop do gier jako urządzenie mobilne powinno również cechować się stosunkowo lekką konstrukcją i niewielkimi wymiarami. Sprzęt taki jak Omen X 2S od HP jest wykonany z metalu, waży zaledwie 2,35 kg i ma tylko 20 mm grubości, dzięki czemu jest smukły i łatwy w transporcie. Co więcej, model ten cechuje wydajny system chłodzący, w którym użyto płynnego metalizowanego amalgamatu (Thermal Grizzly Conductonaut), zapewniając tym samym 10-krotnie większą przepuszczalność w porównaniu do termicznej pasty silikonowej.

HP Omen

Prawdziwą wygodę podczas grania zapewnia również dodatkowy ekran. OMEN X 2S od HP jest pierwszym laptopem gamingowym z dwoma ekranami, przy czym drugi jest dotykowy i umiejscowiony nad klawiaturą. Dodatkowy ekran może okazać się szczególnie przydatny do wyświetlania statystyk, mapy, czatowania z innymi graczami, wyboru muzyki, a nawet pozwala na zoomowanie targetu.

Dopełnieniem funkcjonalności jest wydajna podświetlona klawiatura mechaniczna, cechująca się długą żywotnością z funkcją N-Key Rollover, pozwalającą na nieograniczoną liczbę jednocześnie naciśniętych przycisków, jak również wysoka jakość dźwięku, jaką zapewnia system audio powstały we współpracy z renomowaną firmą Bang & Olufsen.

Laptopy dla graczy potrafią zapewnić maksimum wrażeń i uniknąć wszelkich niedogodności nawet podczas grania w najnowsze gry. OMEN X 2S firmy HP to propozycja dla osób, które nie godzą się na kompromis i oczekują maksymalnej wydajności sprzętu komputerowego podczas treningów. | CHIP


Advertisement