HP Omen

Laptopy gamingowe

Era ciężkich i dużych laptopów do gier dobiega końca. Współczesny sprzęt gamingowy jest nie tylko ergonomiczny, ale również bardzo wydajny, co pozwala na komfortowe granie również poza zaciszem własnego domu. Na co zwrócić uwagę, gdy wydajność sprzętu jest dla Ciebie najważniejsza?

Z danych zaprezentowanych przez firmę konsultingową Activate wynika, że liczba fanów e-sportu w 2016 roku wynosiła 270 milionów, natomiast w 2019 r. – już 451 mln. Activate szacuje również, że ponad 250 mln ludzi śledzi rozgrywki e-sportowe w sieci, a większość z nich również gra. Nie ulega wątpliwości, że gaming z roku na rok wyraźnie rośnie w siłę, stając się przy okazji nie tylko rozrywką, ale również liczącą się na świecie dziedziną sportu. Granie na profesjonalnym poziomie, umożliwiające udział w zawodach o zasięgu międzynarodowym, np. zawody ligi ESL, wymaga wielogodzinnego treningu oraz maksymalnie wydajnego sprzętu. Laptopy gamingowe dla najbardziej wymagających, takie jak OMEN X 2S od HP, nie ustępują pod tym względzie pecetom, a przy tym dzięki pełnej mobilności pozwalają na trenowanie nawet podczas wakacyjnego wyjazdu.

Maksymalna wydajność w imię płynności gry

Najważniejszymi elementami warunkującymi wydajność sprzętu gamingowego są karta graficzna i procesor. Za wystarczające podczas grania uważane są karty RTX 2070 i RTX 2080 z 8 GB RAM. Zapewniają one wyraźny wzrost wydajności współczesnych gier klasy AAA, a także obsługę jakości 4K HDR przy 60 klatkach na sekundę. Współczesny gracz może też wybrać rozwiązanie Nvidia RTX. To technologia wybiegająca w gamingową przyszłość – łączy Ray Tracing w czasie rzeczywistym, sztuczną inteligencję i programowalne cieniowanie, co pozwala na uzyskanie płynności animacji i poziom realizmu przekraczający tradycyjne techniki renderingu. Nvidia szacuje, że do 2035 roku RTX będzie standardem w grach, a już teraz elementy tej techniki można doświadczyć w takich tytułach jak Metro Exodus czy Shadow of the Tomb Raider. Co więcej, technologia synchronizacji obrazu G-Sync oraz matryca o odświeżaniu nawet do 240 Hz laptopa Omen X 2S firmy HP pozwala naprawdę komfortowo – bez zacinania, rozmazywania czy migotania obrazu grać w popularne FPS-y (jak CS: GO).

HP Omen

Generowanie wysokiej liczby klatek na sekundę wymaga również mocnego procesora i pamięci RAM o pojemności min. 12 GB. Omen X 2S od HP, zależnie od konfiguracji, oferuje 6- lub 8-rdzeniowy procesor Intel z serii Core i9 oraz do 32 GB pamięci DDR4 RAM o taktowaniu 3200 MHz. Jednak wysoki framerate karty graficznej i wydajny CPU to nie wszystko. Wybierając laptop gamingowy, należy również zwrócić uwagę na szybkość odczytu danych z dysku twardego. Dysk SSD 1 TB zastosowany w laptopie Omen X 2S firmy HP zapewnia szybką pracę komputera podczas wielozadaniowej pracy.

Wygoda i trwałość komponentów

Laptop do gier jako urządzenie mobilne powinno również cechować się stosunkowo lekką konstrukcją i niewielkimi wymiarami. Sprzęt taki jak Omen X 2S od HP jest wykonany z metalu, waży zaledwie 2,35 kg i ma tylko 20 mm grubości, dzięki czemu jest smukły i łatwy w transporcie. Co więcej, model ten cechuje wydajny system chłodzący, w którym użyto płynnego metalizowanego amalgamatu (Thermal Grizzly Conductonaut), zapewniając tym samym 10-krotnie większą przepuszczalność w porównaniu do termicznej pasty silikonowej.

HP Omen

Prawdziwą wygodę podczas grania zapewnia również dodatkowy ekran. OMEN X 2S od HP jest pierwszym laptopem gamingowym z dwoma ekranami, przy czym drugi jest dotykowy i umiejscowiony nad klawiaturą. Dodatkowy ekran może okazać się szczególnie przydatny do wyświetlania statystyk, mapy, czatowania z innymi graczami, wyboru muzyki, a nawet pozwala na zoomowanie targetu.

Dopełnieniem funkcjonalności jest wydajna podświetlona klawiatura mechaniczna, cechująca się długą żywotnością z funkcją N-Key Rollover, pozwalającą na nieograniczoną liczbę jednocześnie naciśniętych przycisków, jak również wysoka jakość dźwięku, jaką zapewnia system audio powstały we współpracy z renomowaną firmą Bang & Olufsen.

Laptopy dla graczy potrafią zapewnić maksimum wrażeń i uniknąć wszelkich niedogodności nawet podczas grania w najnowsze gry. OMEN X 2S firmy HP to propozycja dla osób, które nie godzą się na kompromis i oczekują maksymalnej wydajności sprzętu komputerowego podczas treningów. | CHIP


Advertisement

1
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.