Lenovo ThinkPad X1 – laptop z elastycznym ekranem

ThinkPad X1 ze składanym ekranem po raz pierwszy Lenovo zaprezentowało podczas wiosennej konferencji otwierającej Accelerate 2019. Podobno firma zakończyła już prace nad stroną sprzętową i czeka jedynie na Windows 10X (system dla urządzeń z elastycznymi ekranami), by wprowadzić sprzęt do sprzedaży. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, stanie się to już w drugim kwartale przyszłego roku.
ThinkPad X1
ThinkPad X1

Zapowiadając ten model podczas wiosennej konferencji Lenovo opowiadało o nim tak:

Zaprojektowany został dla mobilnych profesjonalistów, którzy potrzebują najlepszych narzędzi. (…) To nie jest telefon, tablet ani ich hybryda; jest to pełnoprawny laptop ze składanym ekranem.

ThinkPad X1 ma elastyczny ekran o przekątnej 13,3 cala, rozdzielczości 2K i formacie 4:3. Może pracować jak zwykły tablet lub laptop. Będzie też mógł korzystać ze stacji dokującej. Brak informacji o procesorze, być może ten element ulegnie jeszcze zmianie, po wydaniu Windows 10X.

Wiadomo natomiast, że Lenovo będzie dążyć do tego, by elastyczny ThinkPad X1 pojawił się na rynku jeszcze premierą Microsoft Surface Duo i Surface Neo, która jest planowana na lato 2020.

Wziąwszy pod uwagę cenę obecnych już na rynku “zwykłych” ThinkPadów należy się spodziewać, że wersja elastyczna tania nie będzie.

[offers keywords=”Lenovo+ThinkPad”]

Więcej:ThinkPad