Nowe monitory ConceptD dla branży kreatywnej w sprzedaży od 2020 roku

O ile dla gracza wybierającego monitor najważniejsza jest rozdzielczość, odświeżanie ekranu i panoramiczne proporcje, o tyle graficy i projektanci szukają czegoś innego. W branży reklamowej liczy się przede wszystkim to, by projekt wyglądał perfekcyjnie na wszystkich źródłach – ekranach, wydrukach, banerach itd. Dlatego bardzo ważne jest jak najwierniejsze odwzorowanie kolorów. Na początku 2020 roku Acer wprowadzi do Polski dwa monitory z serii ConceptD, których parametry wpływają na poprawność emitowania barw.
conceptD
conceptD

ConceptD CP3271KP

Zacznijmy od dodatków, których nie spotkamy w tradycyjnych wyświetlaczach. W obu urządzeniach ConceptD znajdziemy czujnik światła, który automatycznie mierzy jasność otoczenia i dostosowuje podświetlenie, by zmniejszyć zmęczenie oczu. Drugim akcesorium jest osłona, która blokuje światło otoczenia i jednocześnie zapewnia dodatkową prywatność, gdy trzeba pracować nad poufnymi projektami.

conceptD
Już sam wygląd zdradza, że mamy do czynienia z nietypowym monitorem (fot. Acer)

Producent postarał się, by nawet złożone treści 3D miały doskonale odwzorowane szczegóły. Poza rozdzielczością 4K UHD i odświeżaniem na poziomie 144 Hz, monitor może się pochwalić kilkoma certyfikatami i technologiami. Po pierwsze certyfikat PANTONE zapewnia odwzorowanie kolorów przy delta E <1 z pokryciem palety barw DCI-P3 w 90%. W praktyce oznacza to, że kolory na monitorze są bardziej realistyczne, a przejścia płynniejsze. Ta przestrzeń kolorów używana jest głównie w branży filmowej. Monitor wyświetla również obraz w HDR co potwierdza certyfikat VESA DisplayHDR 400. Nie zabrakło także wsparcia technologii NVIDIA G-Sync, która gwarantuje bardzo małe opóźnienia i zapobiega migotaniu ekranu.

Użytkownik będzie również zadowolony z szerokich kątów widzenia (178-stopni w pionie i poziomie), jasności na poziomie 400 cd/m2 oraz z licznych portów (2 x HDMI, 2 x DisplayPort, 5 x USB 3.0). W Polsce ceny tego monitora będą zaczynać się od 3299 zł.

ConceptD CP7271KP

Jeszcze większą jakość odwzorowania kolorów zapewnia drugi z modeli. W ConceptD CP7271KP udało się osiągnąć pokrycie zakresu kolorów Adobe RGB w 99% i odwzorowaniu palety DCI-P3 w 93%. Monitor wyróżnia się także większą jasnością (600 cd/m2 natywnie lub 1000 cd/m2 w trybie HDR) potwierdzoną certyfikatem VESA DisplayHDR 1000. Wspiera on także technologię NVIDIA G-Sync, jak poprzedni model, oraz oferuje ten sam pakiet portów. Cena urządzenia jest jednak znacznie wyższa – zaczyna się od 8999 zł.

conceptD
Producent daje 3-letnią gwarancję na obydwa modele (fot. Acer)

Z niezależnych badań Acera wynika, że 15% użytkowników urządzeń gamingowych nigdy nie instaluje gier, a połowa wykorzystuje sprzęt zarówno do grania jak i oprogramowania kreatywnego. Ponieważ potrzeby graczy i projektantów są zupełnie inne, producent postanowił stworzyć markę, która będzie odpowiadała potrzebom twórców. Literka “D” w nazwie marki symbolizuje m.in. dynamikę, detal i design. Warto przypomnieć, że w oficjalnym sklepie producenta jeszcze przez 2 dni trwać będzie Halloweenowa promocja na wiele sprzętów zarówno dla graczy jak i artystów. | CHIP

Więcej:Acermonitory