Polsat i TVN Discovery tworzą wspólną platformę VOD

Cyfrowy Polsat i TVN Discovery podpisały umowę joint-venture w celu powołania nowej spółki. Nowa firma zajmie się tworzeniem wspólnej platformy streamingowej VOD. Na start obydwa podmioty wyłożą po 30 mln złotych. Nie wiadomo kiedy można spodziewać się startu platformy, ani jak będzie się ona nazywać.
vod
vod

W komunikacie nie podano też na jakiego rodzaju produkcje możemy liczyć. Pojawiło się natomiast zapewnienie, że wspólny VoD pozwoli uzyskać dostęp do biblioteki polskich filmów, seriali, programów rozrywkowych i dokumentów. Spółka zamierza zarówno tworzyć własne produkcje oryginalne, jak i kupować od podmiotów trzecich.

To nowe wspólne przedsięwzięcie wpisuje się w naszą strategię międzynarodową. Wierzymy, że właśnie teraz jest najlepszy moment, aby nadawcy telewizyjni tworzyli wspólnie produkty odpowiadające na potrzeby konsumentów. Polscy widzowie mają dostęp do wielu serwisów z produkcjami międzynarodowymi, a nasza inicjatywa będzie dla nich naturalną platformą oferującą polskie treści – mówi Katarzyna Kieli, prezes i dyrektor zarządzająca Discovery w regionie EMEA.

CANAL+ wygrał sprawę z nielegalnym serwisem Patrzajto.pl

Fuzja Polsatu i Discovery TVN będzie korzystna dla użytkowników Ipli i Playera, gdyż pozwoli na oglądanie materiałów z obu platform w ramach jednego abonamentu. Nie będzie to jednak typowe połączenie obu platform, ponieważ obydwa serwisy pozostaną w dalszym ciągu od siebie niezależne.

[offers]

Według danych z września 2019 z przeprowadzonego przez Gemius/PBI badania wynika, że w Polsce najwięcej użytkowników (3,43 mln) przyciąga domena vod.pl. TVN-owski Player.pl gromadzi 2,98 mln użytkowników, a ipla.tv – 1,75 mln. Na tym tle zarówno Netflix (2,91 mln) jak i HBO Go (0,98 mln) wypada gorzej, ale musimy pamiętać, że zagraniczne platformy oferują jedynie płatny dostęp, natomiast zarówno Iplę jak i Player można oglądać w dużym zakresie bezpłatnie. | CHIP