PS5 może otrzymać wirtualnego asystenta, który ułatwi granie

Daniel Ahmad, który często dzieli się na swoim Twitterze branżowymi przeciekami, odkrył w międzynarodowej bazie WIPO ciekawy patent Sony. Dotyczy on cyfrowego asystenta, ale zgoła innego od tych, których znamy ze smartfonów czy urządzeń inteligentnego domu. SI Sony nie opowie nam o pogodzie i nie ustawi żadnych przypomnień. Jej celem jest pomoc graczowi w przechodzeniu gier na konsoli – najpewniej PS5.
ps5
ps5

ps5
Tak może wyglądać interfejs asystenta (fot. Daniel Ahmad)

Z opisów wynika, że asystenta będzie można uruchomić za pomocą komend głosowych. W ten sposób gracz będzie w stanie poprosić SI na przykład o najlepszą strategię na pokonanie wroga, znalezienie konkretnego przedmiotu czy pomoc w realizacji celu misji. Patent mówi o technicznej stronie tego rozwiązania.

ps5
Do kompletu gracze otrzymają aplikację (fot. Daniel Ahmad)

Zapytania będą wysyłane do serwera wspomagającego dany tytuł. Asystent obsłuży nie tylko komendy głosowe ale też tekst np. z poziomu dedykowanej aplikacji. Na jednym z przykładów widzimy schemat rozmowy z botem, który odpowiada na pytania dotyczące statystyk jednej gry. W ten sposób gracz będzie mógł wygodnie dowiedzieć się ile czasu spędził przy danym tytule, ile procent fabuły pozostało mu do odkrycia i jakie trofea udało mu się pozyskać.

[banner slot=”text”]

Rozwiązanie jest znacznie wygodniejsze niż korzystanie z tutoriali na YouTubie czy szukanie poradników w sieci. Po pierwsze – nie musimy odrywać się wtedy od gry. Po drugie zaś, system automatycznie rozpoznaje w jakim jesteśmy momencie rozgrywki i ogranicza czas otrzymania odpowiedzi. Niestety patent nie wspomina wprost, czy dotyczy on konsoli PS5. Nie wiadomo czy asystent faktycznie pojawi się na tym urządzeniu, ale byłoby to na pewno pożądana przez graczy funkcja. | CHIP

W naszych rankingach znajdziecie m.in. monitory dla graczy.

WARTO PRZECZYTAĆ:

PlayStation 5 i PlayStation 5 Pro – wspólna premiera?